Euroliga: Katastrofalna sytuacja Dumy Katalonii! Pierwsza wygrana Darussafaki!

FC Barcelona Lassa w stanie krytycznym. W czwartek Duma Katalonii nie sprostała na wyjeździe Brose Baskets Bamberg. Z pierwszej wygranej cieszyć mogli się natomiast koszykarze Darussafaki Dogus Stambuł.

Krzysztof Kaczmarczyk

Czwartkowe pojedynki w grupie E od efektownej wygranej w Zagrzebiu rozpoczęli koszykarze Panathinaikosu Ateny, którzy wygrali różnicą aż 18 oczek. Niekwestionowanym liderem greckiego zespołu był potężny serbski środkowy Miroslav Raduljica , który zapisał na swoim koncie 21 punktów wykorzystując 9 z 11 swoich akcji.

Nie bez znaczenia dla triumfu była również postawa Nicka Calathesa, który do dziesięciu oczek rozdał jeszcze tyle samo asyst.

Z pierwszej wygranej w fazie Top 16 mogli się cieszyć z kolei zawodnicy Darussafaki Dogus Stambuł, którzy w dramatycznym boju pokonali we własnej hali Crveną Zvezdę Belgrad. Kluczowa dla losów meczu okazała się trójka doświadczonego Endera Arslana, która na minutę przed końcem meczu ustaliła jego wynik. Rywale mieli jeszcze swoje szanse, ale nieskuteczny był Maik Zirbes, który spudłował m.in. dwa rzuty wolne.

16 trójek i Malcolm Delaney - to była recepta Lokomotivy Kubań Krasnodar na zwycięstwo w Maladze. Unicaja i tak przy takiej dyspozycji rywali trzymała się długo, bo do połowy trzeciej kwarty. Później trwał już teatr jednego aktora. Delaney trafił zza łuku aż sześciokrotnie, rozdał 7 asyst i był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem meczu.

W grupie F nie przestaje zadziwiać niemiecka ekipa Brose Baskets Bamberg, która tym razem na swoim gorącym terenie pokonała FC Barcelonę Lassa! Przegrana Dumy Katalonii stawia ją w fatalnej sytuacji, bowiem przy tak niezwykle silnym i wyrównanym zestawie drużyn bilans 2:4 po sześciu meczach jest mocno problematyczny.

W czwartek jedynie Justin Doellman może być spełniony. Kolejne fatalne zawody rozegrał Ante Tomić i to jest największy problem sztabu szkoleniowego Katalończyków.

Niemcy prowadzili niemal przez całe spotkanie, a wygraną przypieczętowali skuteczną egzekucją na linii rzutów wolnych.

Wyniki czwartkowych meczów 6. kolejki fazy Top 16 Euroligi:

Grupa E

Cedevita Zagrzeb - Panathinaikos Ateny 60:78
(Pilepic 16 - Raduljica 21, Calathes 10 (10 as), Gist 10)

Darussafaka Dogus Stambuł - Crvena Zvezda Belgrad 69:66
(Erden 14, Yagmur 10 - Kinsey 16, Stimac 11 (10 zb))

Unicaja Malaga - Lokomotiv Kubań Krasnodar 64:82 (Kuzminskas 16, Jackson 11 - Delaney 21, Randolph 18, Singleton 11, Draper 11)

Grupa F

Brose Baskets Bamberg - FC Barcelona Lassa 74:70 (Strelnieks 16, Miller 15, Theis 11 - Doellman 19, Ribas 10, Abrines 10)