Piąta wygrana z rzędu Polfarmexu!

W znakomitej formie w ostatnich tygodniach są zawodnicy Polfarmexu. Kutnianie odnieśli już piąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem uporali się przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław, który tylko przez kilka minut grał na wysokim poziomie.
Patryk Kurkowski

Nie od razu zespół Jarosława Krysiewicza przejął kontrolę nad meczem. Właściwie to w pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiali wrocławianie. Ich gra nie była pozbawiona błędów, ale mimo tego nad wyraz efektywna, czego nie można było powiedzieć o gospodarzach.

W zaistniałych okolicznościach, nic dziwnego, że to Śląsk objął prowadzenie. To zresztą nieprecyzyjne określenie, bo przecież w połowie pierwszej kwarty zawodnicy Emila Rajkovicia mieli aż dziewięć punktów przewagi. Było to najwyższe prowadzenie Wojskowych w tym starciu. Później się do takiego wyniku nawet nie zbliżyli.

Kutnianie potrzebowali wstrząsu. I go dostali. Po celnych "trójkach" Kevina Johnsona i Jarosława Zyskowskiego wyraźnie stopniał, a po kolejnych udanych akcjach praktycznie zniknął. Polfarmex przejął inicjatywę i zmuszał rywala do błędów. Te mnożyły się w ekspresowym tempie - straty, niecelne rzuty, wreszcie słaba postawa w defensywie.

Podopieczni Krysiewicza coraz śmielej pokazywali swoją wyższość, choć wrocławianie nie odpuszczali. Indywidualne zrywy sprawiały, że Śląsk ciągle trzymał się przy życiu. Najpierw świetny fragment zaliczył Norbert Kulon, później Witalij Kowalenko, wreszcie od czasu do czasu dawali o sobie znać Kamil Chanas i Mateusz Jarmakowicz.

Dlatego dopiero po przerwie gospodarze dopięli swego. Wspomniany wcześniej Zyskowski oraz świetnie dysponowany Josh Parker raz po raz nękali rywala, który poszedł na wymianę ciosów. I przegrał. Kutnianie mieli w zanadrzu więcej opcji, które odezwały się pod koniec trzeciej odsłony - Jacek Jarecki i Grzegorz Grochowski. Obaj już wcześniej dali o sobie znać, ale to właśnie dwie "trójki" w ich wykonaniu ustawiły gospodarzy w fantastycznym położeniu.

Na dziesięć minut przed końcem praktycznie wszystko było już jasne. Przewaga Polfarmexu była wyraźna i Śląsk miał niewielkie szanse na jej zniwelowanie. Zwłaszcza że gracze Rajkovicia prezentowali się przeciętnie w ofensywie. Rzeczywiście, w tym meczu nie było już więcej emocji, gdyż zespół Krysiewicza panował nad sytuacją i dowiózł wygraną do ostatniej syreny.

Wspomniany wcześniej Johnson zanotował double-double (13 punktów, 11 zbiórek). Po raz kolejny dobrze spisał się Zyskowski, a na wysokim poziomie zagrał też Parker, który zdobył 11 punktów i rozdał aż 8 asyst. U gości zdecydowanie najlepszym koszykarzem był Jarvis Williams. Amerykanin zdobył niemal jedną trzecią całego dorobku zespołu - zgromadził na swoim koncie 20 punktów i 6 zbiórek.

Polfarmex Kutno - WKS Śląsk Wrocław 71:60 (18:17, 18:15, 24:15, 11:13)

Polfarmex: Zyskowski 15, Johnson 13, Parker 11, Fraser 9, Gabiński 8, Grochowski 7, Jarecki 7, Wołoszyn 1, Malczyk 0.

WKS Śląsk: Williams 20, Ikowlew 10, Kulon 8, Kowalenko 8, chanas 6, Jarmakowicz 4, Jankowski 3, Han 1.

Kto powinien zostać MVP meczu?

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (13):
  • LesBleus Zgłoś komentarz
    Wczorajsza prezentacja naszej drużyny i zachowanie "tłumu" to była miazga! Dorzucić jeszcze do tego podkład muzykę z KSW i tu s*ał po gaciach przed meczem w naszej hali będzie Stelmet :p
    Czytaj całość
    Pozdro dla wszystkich i wielkie gratulacje dla całej drużyny i kibiców! ;)
    • kibickosz Zgłoś komentarz
      Troche czasu to trwało ale w końcu Polfarmex zaczął grać efektownie i przede wszystkim efektywnie. Każdy zawodnik wnosi coś do gry. Zmiennicy spisują się rewelacyjnie. Szkoda kontuzji
      Bartosza bo on również złapał formę i grał bardzo dobrze. Wczorajsze zwycięstwo było bardzo bardzo cenne. I wbrew pozorom nie było łatwe. Cały tydzień praktycznie bez normalnych treningów , jeszcze w piątek mianem 100 procent zdrowy można było określić Parkera, Frasera , Grochowskiego i Gabińskiego. Reszta na antybiotykach lub prosto z łóżka. A śląsk nie miał zamiaru się położyć i przegrać. W rozmowie z jednym z zawodników ślaska padło stwierdzenie , że oni grają na luzie, bez obiążeń walką o play off a ich celem jest wygranie każdego następnego meczu. Dlatego naszym należy się wielki szacunek za to spotkanie. Poziom sędziowania był skandaliczny i dotyczy to dwóch sędziów. Masa błędów zarówno w jedną jak i drugą strone. Przez kilka minut w tym meczu nie grali koszykarze a sędziowie. Ale na szczęście nie wypaczyli wyniku.
      • Gabriel G Zgłoś komentarz
        No, brawo Kutnioki! My też wygraliśmy. Wreszcie. Widzimy się za tydzień u nas. To może być ciekawy mecz bo my mamy jeden z lepszych ataków w lidze a Wy najlepsza obronę. Pozdrawiam!
        • Kibicka27 Zgłoś komentarz
          No i się popłakałam. Tak się wzruszyłam po przeczytaniu komentarzy. Jesteście WIELCY!!!
          • Kris82_ Zgłoś komentarz
            Ukłony pomimo choroby w drużynie. Polfarmex "what else" i tak trzymać i wracać do zdrowia.
            • barakuda Zgłoś komentarz
              Wielkie brawa dla zespołu za wole walki i charakter. W tygodniu poprzedzającym ten mecz nie odbył się ANI JEDEN normalny trening. W druzynie był prawdziwy szpital. Nie będę wchodził w
              szczegóły ale nie chorowało tylko 4 ludzi. Było więc tak, że Bartosz out, Wołek niewyleczona do końca kontuzja i 4 graczy po wstaniu z łóżek. Nic więc dziwnego, że bałem się tego meczu. Nie wiadomo było czy starczy chłopakom zdrowia i jak będzie z forma po przerwie w treningach. Ale rozmawiałem z Mateuszem Bartoszem i On mnie uspokajał, że nawet w takiej trudnej sytuacji dadzą radę. I dali. Raz jeszcze brawa!!! W kontekście tego co napisałem powyżej, sam przebieg meczu i jego poziom miał dla mnie mniejsze znaczenie ale chce podkreślić, że chłopaki zagrali mądrze. Wiedzieli, że tchu może nagle zabraknąć więc grali dłużej, dzielili się piłką a trenerzy rotowali składem z dużym wyczuciem. Play-off coraz bliżej ale wciąż trzeba walczyć. Wielkie dzięki dla publiczności. Tak zresztą przed meczem mówił mi Bartosz : hala krzyknie, adrenalina skoczy i damy radę. Faktycznie. Miał kapitan rację.
                i o to chodzi panowie. Jetstem z Was dumny. Jeszcze we wtorek na treningu zdrowych było 5 graczy. Ja to widziałem. Smarkanie goraczka antybiotyki. Byłem pelen obaw. Później powoli ktoś
                wchodził w trening. Ale jeszcze w czwartek był kibel. Ale dzisiaj wyszliście i walczyliście ...brawo czapki z glów. Jestem z tej drużyny DUMNY!!!!! Parker 8 asyst w 21 minut. brawo chłopaku ty mój combo :)
                • sloik Zgłoś komentarz
                  Brawo brawo brawo :-) z wielką przyjemnością powiem gratulacje Parker !! :-) fajnie się patrzy na zgrany i dobrze się rozumiejący team :-) Groszek ukłony za rzut w ostatnich sekundach-
                  rzut w stylu Stephen Curry :-) bardzo potrzebna była ta wygrana !! PO coraz bliżej :-) sędziowie szczególnie w 2 kwarcie pokazali jaki jest poziom sędziowania, niestety takim zachowaniem niszczy się ten sport... Ale liczy się wygrana :-) mam nadzieję że do następnego meczu Wołek dojdzie do zdrowia... Jestem zawiedziony brakiem Bartosza ze względu że ostatnio złapał super formę i był bardzo ważnym punktem naszej drużyny!! Wracaj jak najszybciej Mateusz... Brawo chłopaki !!
                  • All time Zgłoś komentarz
                    I tak się zdobywa uznanie na parkietach TBL Gratulacje dla naszego zespołu 5 wygrana z rzędu napawa optymizmem na wejście do play-off Kilka słów 1. MVP dzisiejszych zawodów zostaje
                    Kevin Johnson chłopak dwoił i się troił , no robił chłoposzek robotę :),zresztą kiedy on jej nie robi !! Patrząc na jago postawę to aż trzeba być dumnym, ze został z nami i nadal bryluje w akcjach podkoszowych.Zresztą co ja będę się rozpisywał jak statystyki mówią swoje 13-11. Dzięki Kevin :) 2 Groszek ( diabeł taśmański) nowa fryzura i ta czerwień :D powinny dawać rywalom do zrozumienia ,że trzeba będzie się nieźle napocić w tym meczu :) Dobra robota Wodzu 3. Parker- chyba poczynił postępy widać to po tych magicznych statystykach powyżej 50 % z rzutów i asysty daje podstawy, do tego by powiedzieć jest okey widać,że po powoli zaczyna kumać o co chodzi tym Panom w garniturach na ławce trenerskiej :D 4. Zyzioo - do 2012 gracz Śląska> Na wysokim poziomie, rzucając 15 pkt podziękował za możliwość kształcenie swoich umiejętności koszykarskich w Śląsku :):D. Życzę wielu sukcesów i mam nadzieje, że będziemy odnosić je razem :) Mam nadzieje ,że sędzia ucha gwizdkiem nie naruszył hahah 5. Gabiński - no odpalił 8-5-2 bardzo nam miło,że wspierasz kolegów w obronie jak i w ataku :) Ręka widać pewna, nie wnikam co tam Krysiewicz za treningi wprowadza to już jest jego zakres kompetencji ważne,że ty czujesz się dobrze na parkiecie :) 6. Mike Fraser no co ja mam Wam powiedzieć no jak to Mike biegły w Foxtrocie i Tango w parze nie jest mu obce, i jakaś akrobacja wpadnie do repertuaru na koszu no i i kroczki . W dalszym ciągu trzyma się założeń, że mu rzucać za 2 za 3 nie kazano :) Cieszy jego postawa i wsparcie jakie daje kolegom Ps. I do cholery niech mu ktoś pokaże jak poprawić te osobiste .................. 7. Wołek chyba kontuzja ale coś tam szarpał, zdrowie Bartek najważniejsze , Malczyk trzyma poziom. No szkoda Bartosza bo Miki czasem już ciężko dyszał, a trener zamiast postawić na silną czwórkę i zagrać Sławkiem bo widać,że palił się do gry to trzyma go w ryzach na play-offy. Brawo dla trenerów tak całkiem całkiem serio 5 wygrana z rzędu> dobra robota Panowie :) Podsumowując to ogromne brawa dla zespołu i dla Kibiców, biedny trener Śląska no jak Śląsk miał realizować uwagi trenera jak oni tylko słyszeli ,,Polfarmex'' ,,Żółto-niebiescy '' :) Takich kibiców to chyba i Golden by się nie powstydziło. Niech moc będzie z Wami