Jeff Teague i Dennis Schroder na celowniku 76ers

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Dni Jeffa Teague'a w Atlancie wydają się być policzone
AFP / Dni Jeffa Teague'a w Atlancie wydają się być policzone
zdjęcie autora artykułu

Philadelphia 76ers są zainteresowani pozyskaniem Jeffa Teague'a lub Dennisa Schrodera z Atlanty Hawks. 76ers nie chcą jednak oddawać w zamian swoich najlepszych graczy.

- 76ers rozmawiają z Hawks o pozyskaniu Jeffa Teague'a lub Dennisa Schrodera. To wstępne rozmowy. 76ers nie złożyli jeszcze oferty - dowiedział się Keith Pompey z "Philadelphia Inquirer".

To trzeci i ostatni sezon "tankowania" przez Philadelphia 76ers. Po dodaniu do managementu w grudniu doświadczonego Jerry'ego Colangelo, 76ers chcą zacząć odbijać się od dna. Świadczył o tym już pierwszy ruch Colangelo - oddanie 24 grudnia dwóch drugorundowych wyborów w drafcie, w zamian za Isha Smitha z New Orleans Pelicans. Ze Smithem w składzie 76ers wygrali 6 meczów, a tylko 2 przez pierwsze dwa miesiące sezonu.

Dziennikarz z Filadelfii dodaje, że choć rozmowy trwają, to 76ers nie chcą jeszcze pozbywać się ani Jahlila Okafora, ani Nerlensa Noela. 76ers chcą zaczekać aż do gry wróci nr 3 Draftu 2013 Joel Embiid, który z powodu kontuzji stopy nie zagrał jeszcze w NBA ani jednego meczu.

Jeff Teague jest tematem rozmów Atlanty Hawks z wieloma drużynami. Indiana Pacers oferują w zamian George'a Hilla, ale Hawks woleliby dogadać się z Orlando Magic i pozyskać Victora Oladipo. Albo porozumieć z Utah Jazz i pozyskać Rodneya Hooda. Hawks chcą przesunąć do pierwszej piątki Dennisa Schrödera, a w zamian za Teague'a pozyskać kogoś na pozycje 2/3.

Hawks dyskutują też z innymi drużynami możliwość wymiany Ala Horforda i Kyle'a Korvera. Najprawdopodobniej jednak to Teague będzie tym graczem, który w ciągu tygodnia opuści Atlantę. Zimowe okienko w NBA dobiega końca w przyszły czwartek 18 lutego.

Źródło artykułu: