Gwiazdy Hawks dostępne w wymianach

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Czy zostanie rozbita drużyna, która zakończyła poprzedni sezon regularny NBA z bilansem 60-22? Atlanta Hawks biorą pod uwagę oddanie Ala Horforda, Jeffa Teague'a i Kyle'a Korvera do innych klubów.

Atlanta Hawks zakończyli sezon regularny 2014/15 z bilansem 60-22. Potem pokonali w play-off Brooklyn Nets i Washington Wizards, zanim przegrali 0-4 w finałach Konferencji Wschodniej z Cleveland Cavaliers. Latem z drużyny odszedł DeMarre Carroll, a Hawks nie udało się znaleźć jego następcy. W dodatku, słabszy sezon zalicza już 36-letni snajper Kyle Korver, a kłopoty z kontuzją biodra ma pozyskany w lipcu z San Antonio Tiago Splitter. Obecnie Hawks z wynikiem 30-24 zajmują 4 miejsce w Konferencji Wschodniej i w klubie zastanawiają się nad zmianami.

- Boston Celtics, Denver Nuggets i Orlando Magic to drużyny, które najbardziej zainteresowane są Horfordem - dowiedzieli się Brian Windhorst i Kevin Arnovitz z "ESPN".

Al Horford, trzykrotny uczestnik Meczów Gwiazd, jest w ostatnim roku kontraktu. W lipcu będzie mógł podpisać z Hawks maksymalny, pięcioletni kontrakt o wartości 144,5 mln dolarów. Włodarze nie są jednak przekonani do tego, że 29-letni Horford zasługuje na maksymalne zarobki. Dlatego sprawdzają co mogą otrzymać za niego na rynku transferowym.

Inna sytuacja jest z Jeffem Teaguem, którego umowa jest ważna jeszcze przez dwa kolejne sezony. Hawks zastanawiają się czy oddać prowadzenie zespołu w ręce 22-letniego rozgrywającego Dennisa Schrodera.

- Indiana Pacers kontaktowali się z Hawks w sprawie pozyskania Teague'a w zamian za George'a Hilla. Magic też są zainteresowani - dodaje "ESPN".

Magic wydają się być interesującym kandydatem, odkąd wspólna gra młodych Elfrida Paytona i Victora Oladipo już drugi sezon z rzędu nie wygląda dobrze. Magic z bilansem 23-28 tracą trzy mecze do miejsca w play-off. O sprowadzeniu Teague'a myślą też Milwaukee Bucks, którzy chcą dodać do składu graczy na pozycjach 1 i 2.

Korver również nie może być pewny tego czy zostanie w Atlancie - zainteresowani nim są m.in. Cleveland Cavaliers.

- Źródła z klubu podkreślają jednak, że jeśli Hawks w przyszłym tygodniu zrobią wymiany, to nie będą jeszcze rozbijać zespołu, ale spróbują go odmłodzić.

Okienko transferowe w NBA zamknie się w przyszły czwartek 18 lutego.

Źródło artykułu: