Pięćdziesiątka mistrzów NBA! Rekord coraz bliżej

Golden State Warriors wygrali 50. mecz w sezonie, pokonując na wyjeździe Atlantę Hawks 102:92. W historii NBA nikt tak szybko nie osiągnął tylu zwycięstw! Wojownicy są coraz bliżej pobicia rekordu Chicago Bulls z sezonu 1995/1996.

Jacek Konsek
EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP / EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

Dzień bez rekordu w wykonaniu Golden State Warriors, to dzień stracony. Wojownicy w swoim 55 meczu w tym sezonie triumfowali po raz 50, ustanawiając historyczny wyczyn w NBA! Obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe Atlantę Hawks 102:92, choć w pewnym momencie prowadzili różnicą nawet 23 punktów.

- Pięćdziesiątka to super rzecz, ale my cały czas jesteśmy głodni zwycięstw. Nikt bowiem nie będzie o tym pamiętał w czerwcu - przyznał Stephen Curry, zdobywca 36 punktów, ośmiu asyst, sześciu zbiórek i trzech przechwytów. Klay Thompson dołożył 27 oczek. Splash Brother trafili w sumie 10 z 14 trójek Warriors.

Goście prowadzili w pewnym momencie 70:47, lecz Jastrzębie po finiszu 28:6 prowadzili na chwilę na początku ostatniej kwarty. Wojownicy stracili całą przewagę, jednak w ostatniej kwarcie zagrali skuteczniej od miejscowych. - Podobała mi się nasza odpowiedź w końcówce spotkania. Oni byli w gazie, lecz potrafiliśmy odwrócić losy gry. To było ważne zwycięstwo - powiedział trener GSW, Kerr.

Do końca sezonu zasadniczego podopiecznym Steve'a Kerra zostało 27 spotkań. Aby pobić legendarny rekord Chicago Bulls (72-10) GSW muszą osiągnąć co najmniej bilans 23-4.

Kilkadziesiąt godzin wcześniej Detroit Pistons pozwolili Anthony'emu Davisowi zdobyć 59 punktów, teraz niespodziewanie pokonali na wyjeździe Cleveland Cavaliers 96:88. Tłoki tym samym przerwały serię pięciu porażek z rzędu.

- Dawno nie wygraliśmy, mija już prawie trzeci tydzień - przyznał trener Pistons Stan Van Gundy, którego podopieczni ostatni raz triumfowali 4 lutego. Reggie Jackson wywalczył 23 punktów, z kolei Kentavious Caldwell-Pope miał 19 oczek.

Bardzo słaby mecz rozegrał LeBron James, który miał 5/18 z gry, w tym 0/4 na trzy oraz aż sześć strat. Zdobył ledwo 12 punktów, aż o 13 mniej od swojej średniej. Najlepiej w ekipie Cavs spisał się Kyrie Irving, autor 30 punktów. Mimo porażki Cleveland jest liderem Wschodu z bilansem 40-15.

W pożegnalnym meczu Kobe Bryanta w Milwaukee niesamowitym wyczynem popisał się Giannis Antetokounmpo. Grecki skrzydłowy Bucks zapisał na swoim koncie 27 punktów (12/17 z gry), 12 zbiórek, 10 asyst, cztery bloki i trzy przechwyty, notując pierwsze w karierze triple-double. Dzięki niemu Kozły pokonały Jeziorowców 108:101.

Kyle Lowry skompletował pierwsze triple-double w sezonie (ósme w karierze), prowadząc Toronto Raptors do wysokiej wygranej nad New York Knicks. Lider kanadyjskiej drużyny miał 22 punkty, 11 zbiórek i 11 asyst.