Szybko, łatwo i przyjemnie - CCC gromi Cukierki Odrę

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Pewną wygraną w 20. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy odniosły koszykarki CCC Polkowice, gromiąc Cukierki Odrę Brzeg 74:42.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, które skuteczniej radziły sobie w chaotycznej grze z obu stron. Gospodynie pierwsze punkty zdobyły dopiero z linii rzutów osobistych po prawie 3 minutach. Zapoczątkowało to serię rzutów trzypunktowych - najpierw CCC wyprowadziły na prowadzenie 8:5 Agata Gajda i Justyna Jeziorna, a chwilę później do remisu doprowadziła Justyna Daniel. Druga część pierwszej kwarty toczyła się jednak w dużo wolniejszym tempie, a obie ekipy raziły nieskutecznością. Punkty zdobywały tylko polkowiczanki, prowadząc po 10 minutach 14:8.

Przewaga gospodyń w drugiej kwarcie nie podlegała dyskusji. Koszykarki CCC zagrały dużo szybciej, wykorzystując bezlitośnie błędy brzeżanek. Słabo w ekipie Cukierków Odry spisywała się Amber Petillon, która w całym spotkaniu trafiła tylko 1 z 6 rzutów z gry. Przed długą przerwą polkowiczanki wygrywały już 41:25, a w kolejnych 20 minutach ich przewaga powiększyła się jeszcze bardziej. Ostatecznie CCC okazało się lepsze różnicą 32 punktów!

Bardzo dobrze w przekroju całego spotkania zagrała Agata Gajda, która do 19 punktów dołożyła 7 przechwytów, 4 asysty i 3 zbiórki. Skuteczne były również inne Polki - Justyna Jeziorna (12 pkt, 2/2 za trzy) i Daria Mieleszyńska (11 pkt). Wśród przyjezdnych nie zawiodła jedynie Ofa Tulikihihifo, zdobywczyni 18 punktów i 5 przechwytów.

Wysoka wygrana z Cukierkami Odrą to bardzo dobry prognostyk dla polkowiczanek przed rozpoczynającym się w czwartek turniejem finałowym Pucharu Polski. CCC zagra w ćwierćfinale z Energą Toruń. Brzeżanki kolejne spotkanie rozegrają z Lotosem PKO BP Gdynia, 18 lutego w Brzegu.

CCC Polkowice - Cukierki Odra Brzeg 74:42 (14:8, 27:17, 17:8, 16:9)

CCC: Agata Gajda 19, Justyna Jeziorna 12, Daria Mieloszyńska 11, Jilian Robbins 8, Marta Gajewska 6, Anna Pietrzak 6, Paulina Rozwadowska 4, Elżbieta Paździerska 3, Katarzyna Bednarczyk 3, Natalia Małaszewska 2.

Cukierki Odra: Ofa Tulikihihifo 18, Eliza Gołumbiewska 10, Justyna Daniel 6, Amber Petillon 3, Magdalena Gawrońska 3, Marta Żyłczyńska 2, Ewelina Buszta 0, Ashley Key 0.