Euroliga: Kolejne Gran Derbi dla Barcy! CSKA wygrało hit w swojej grupie!

Gdy FC Barcelona Lassa mierzy się z Realem Madryt inne mecze schodzą na dalszy plan. Starcie w stolicy Katalonii nie rozczarowało, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Z kolei w meczu nasz szczycie grupy F CSKA Moskwa ograło Laboral Kutxę.

Krzysztof Kaczmarczyk
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

Już dziesiątą wygraną w fazie Top 16 odniosło Fenerbahce, które w derbach Stambułu pokonało Darussafakę Dogus. Lider tabeli grupy E nie miał jednak łatwego zadania i wygrał ostatecznie różnicą 8 oczek, zawdzięczając to w dużej mierze skutecznemu w ostatniej minucie Luigiemu Datome.

W drugim meczu tej grupy Panathinaikos Ateny odniósł niezwykle cenne zwycięstwo we własnej hali, w której to ograli Lokomotiv Kubań Krasnodar. Grecy od początku musieli gonić wynik i dzięki znakomitej czwartej kwarcie mogli cieszyć się z sukcesu.

Sukcesu, którego nie byłoby, gdyby nie doświadczony Dimitris Diamantidis. Ten zakończył mecz z dorobkiem 15 oczek, 6 asyst, 5 zbiórek i 2 przechwytów.

Absolutnym hitem w grupie F było starcie lidera z wiceliderem, czyli CSKA Moskwa z Laboral Kutxa. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando ekipy ze stolicy Rosji, jednak walka toczyła się o to, aby CSKA odrobiło straty z potyczki w Hiszpanii.

Ostatecznie rosyjski potentat dopiął swego, a wszystko za sprawą trójki Milosa Teodosicia. Ten na 1,1 sekundy przed końcem odpalił trójkę, a CSKA ostatecznie wygrało różnicą 12 oczek - czyli o dwa więcej, w porównaniu z porażką w Kraju Basków.

W ekipie z Moskwy czterech zawodników zapisało 17 i więcej punktów. Najwięcej, bo 19, uzyskał Nando De Colo. Warto dodać, że francuski zawodnik został wybrany MVP lutego w Eurolidze.

Niemniej ciekawie i interesująco zapowiadała się konfrontacja odwiecznych wrogów hiszpańskich, czyli FC Barcelona Lassa i Realu Madryt. Duma Katalonii rozpoczęła w niesamowitym stylu prowadząc nawet 31:6 w drugiej kwarcie.

Królewscy otrząsnęli się jednak, a na początku czwartej ćwiartki nawet objęli prowadzenie 58:52! Ostatnie minuty należały jednak do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali różnicą 7 oczek.

Warto dodać, że team z Barcelony wystąpił bez Juana Carlosa Navarro i Alexa Abrinesa, z kolei w Realu pojawił się Rudy Fernandez.

W ostatnim meczu dnia Brose Baskets Bamberg pokonało niespodziewanie Chimki Moskwa, a wszystko za sprawą serii punktowej 17:2 w czwartej kwarcie! Kluczową rolę dla niemieckiego teamu odegrał Bradley Wanamaker, autor 25 oczek, z których 18 wywalczył w ostatnich pięciu minutach spotkania!

Wyniki czwartkowych meczów fazy Top 16 Euroligi:

Grupa E

Fenerbahce Stambuł - Darussafaka Dogus Stambuł 77:69
(Udoh 18, Datome 14, Hickman 12, Bogdanović 11 - Redding 12, Wilbekin 11, Yagmur 10)

Panathinaikos Ateny - Lokomotiv Kubań Krasnodar 84:79 (Gist 16, Williams 16, Diamantidis 15, Calathes 12 - Janning 16, Randolph 13, Claver 13, Delaney 11)

CSKA Moskwa - Laboral Kutxa 90:78
(De Colo 19, Higgins 18, Vorontsevich 17, Teodosić 17 - Hanga 19, Causeur 11, Bourousis 10, Adams 10)

FC Barcelona Lassa - Real Madryt 72:65
(Perperoglu 20, Satoransky 17, Doellman 11 - Ayon 16, Reyes 11)

Brose Baskets Bamberg - Chimki Moskwa 84:79 (Wanamaker 25, Radosević 18, Zisis 16 - Shved 14, Dragić 14, Augustine 10, Davis 10)