Miasto Szkła Krosno rozgromiło rezerwy Rosy Radom

W ostatnim meczu 29. kolejki I ligi koszykarzy efektowne zwycięstwo odniosło Miasto Szkła Krosno. Najlepszy zespół rozgrywek rozgromił ACK UTH Rosę Radom aż 103:67.

Patryk Neumann

ACK UTH Rosa Radom to jeden z kandydatów do ósmej lokaty na koniec rundy zasadniczej. To również istotne dla Miasta Szkła Krosno, które zajęło już pierwszą pozycję i właśnie z ósmym zespołem zmierzy się w I rundzie play-offów. Gospodarze w niedzielę od początku zabrali się do pracy. Już w 4. minucie prowadzili oni 12:5. Skuteczny był Jakub Dłuski. Asystował i punktował Dawid Bręk. Jedyną odpowiedzią przyjezdnych, którzy nie mogli wzmocnić się koszykarzami z pierwszego zespołu Rosy był Filip Zegzuła. Później w ofensywę włączyli się inni zawodnicy Miasta Szkła. Ekipa z Podkarpacia wykazywała się zespołową i praktycznie bezbłędną grą, o czym świadczył brak strat w wygranej przez gospodarzy 30:10 pierwszej kwarcie.

Kolejna część była zdecydowanie bardziej wyrównana. Tempo spadło a obie drużyny przy stanie 39:20 przez ponad trzy minuty nie potrafiły zdobyć punktu. Niemoc przerwał Szymon Rduch, który wraz z Wojciechem Pisarczykiem powiększył przewagę. To była imponująca końcówka Miasta Szkła Krosno, które przez dwie minuty dorzuciło 13 oczek i do przerwy prowadziło 52:26.

Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Po zmianie stron nie wydarzyło się nic, co mogłoby w nagły sposób odmienić sytuację. Niespełna cztery minuty przed końcem meczu gospodarze zdobyli setny punkt za sprawą Filipa Małgorzaciaka. Krośnianie wygrali 28. mecz w sezonie. Jedynej porażki doznali właśnie na swoim parkiecie z Max Elektro Sokołem Łańcut. Radomianie z bilansem 12-17 zajmują dziewiątą lokatę. Mogą jeszcze w ostatniej kolejce awansować do play-offów. Dwie porażki z SKK Siedlce sprawiają jednak, że ACK UTH Rosie Radom grozi także wypadnięcie na 11. pozycję i konieczność rywalizacji o utrzymanie w I lidze.

Miasto Szkła Krosno zaprezentowało znakomitą skuteczność - 60 proc. z gry. ACK UTH Rosa wykonywała tylko cztery rzuty wolne, z których trafiła dwa. Najmniejsza różnica była w zbiórkach - 31:29, lecz tu duży wpływ miała skuteczność obu ekip, gdyż gospodarze nie potrzebowali zbyt wielu ponowień. Miażdżące były takie statystyki, jak punkty zdobyte ze strat (21:0!) i po szybkim ataku (34:3). Koszykarze z Podkarpacia spudłowali tylko osiem rzutów za dwa punkty i popełnili pięć strat przy 16 przeciwnika.

Siedmiu koszykarzy z Krosna osiągnęło dwucyfrową zdobycz punktową. Po 17 oczek rzucili Rduch oraz Dariusz Wyka. Po 15 dodali Małgorzaciak i Pisarczyk. Michał Baran rozdał 10 a Bręk sześć asyst. Obaj rozgrywający mieli, więc wielki wpływ na poczynania kolegów. W rezerwach Rosy wyróżnił się Konrad Kapturski, który trafiał z dystansu i uzbierał w ten sposób 15 oczek.

Miasto Szkła Krosno - ACK UTH Rosa Radom 103:67 (30:10, 22:16, 30:24, 21:17)

Miasto Szkła: Rduch 17, Wyka 17, Małgorzaciak 15, Pisarczyk 15, Pełka 11, Dłuski 10, Oczkowicz 8, Bręk 5, Rak 3, Baran 2.

ACK UTH Rosa: Kapturski 15, Parszewski 14, Zegzuła 11, Bojanowski 9, Stopierzyński 7, Stanios 6, Cetnar 2, Sadło 2, Sobuta 1, Kołakowski 0.