NCAA: Znamy pierwszych ćwierćfinalistów

W czwartek w nocy osiem ekip rozegrało pierwsze spotkania III rundy podczas turnieju finałowego w uniwersyteckiej lidze NCAA.

Stanisław Grabowski
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka
Wszystkie czwartkowe pojedynki zakończyły się zwycięstwami faworytów, dlatego też w ćwierćfinałach zobaczymy Kansas City Jayhawks, Oregon Ducks, Villanova Wildcats i Oklahoma Sooners. Ci pierwsi zdecydowanie ograli uczelnię Maryland 79:63, choć do przerwy wynik brzmiał tylko 36:34. 27 punktów dla Kansas rzuci Perry Ellis. Oregon również pewnie okazał się lepszy od Duke Blue Devils w stosunku 82:68 (również wyrównany mecz do dwudziestej minuty, 36:31). Oklahoma zwyciężyła w starciu z Texas A&M wygrywając 77:63. Do przerwy ekipa Sooners prowadziła już 45:26, a Jordan Woodward zdobył w tym spotkaniu 22 "oczka".

Natomiast w ostatnim meczu tzw. fazy Sweet 16 uczelnia Villanova rozbiła Miami Hurricanes 92:69. Liderem w ekipie Wildcats był Kris Jenkins, autor 21 punktów i 9 zbiórek.