NCAA: Villanova mistrzem po fantastycznej końcówce

W poniedziałek w nocy został rozegrany finał uniwersyteckiej ligi NCAA. Spotkanie zostało rozstrzygnięte w samej końcówce.

Stanisław Grabowski
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka
Finałowy pojedynek lepiej rozpoczęli gracze North Carolina Tar Heels, którzy do przerwy prowadzili 39:34. Jednak w drugiej połowie, głównie za sprawą rezerwowego Phila Bootha (20 punktów) szala zaczęła przechylać się na stronę Villanovy Wildcats. Sama końcówka spotkania była kwintesencją, dlaczego ludzie kochają NCAA. Na 4 minuty 42 sekundy przed zakończeniem meczu Villanova prowadziła aż 67:57, a na 1:40 70:64. Zawodnicy wspierani na trybunach przez samego Michaela Jordana nie poddali się i po trójce Marcusa Paige (21 "oczek", 4/7 za 3) doprowadzili do remisu po 74, a na tablicy pozostało niecałe 6 sekund do końca regulaminowego czasu. Wtedy to po czasie najważniejszy rzut z dystansu równo z syreną trafił Kris Jenkins (14 punktów w całych zawodach) zapewniając triumf uczelni Villanova.