Legia Warszawa pokazała wielkie aspiracje

Drużyna z Warszawy zrehabilitowała się za dwie ostatnie porażki w rundzie zasadniczej. W sobotni wieczór Legia pewnie pokonała Astorię Bydgoszcz.

Jakub Artych

Koszykarze z Warszawy zajęli w rundzie zasadniczej trzecie miejsce. Ich rywalem była szósta Astoria Bydgoszcz. - Astoria jest to dobry zespół, w którym prym wiodą zawodnicy obwodowi. Robak, Mazur czy Grod są to naprawdę solidny gracze, którzy mają świetny sezon. Wcale nie musi być nam łatwo wygrać - tłumaczył przed meczem trener Piotr Bakun. Rzeczywistość dla kibiców Legii okazała się bardzo dobrze.

Sobotni pojedynek w stolicy oglądał selekcjoner reprezentacji Polski - Mike Taylor. Amerykanin od początku widział popisową grę Legii, która po kilku minutach wyszła na prowadzenie 22:6. Co ważne dla ekipy z Warszawy, do zdrowia powrócili praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy byli nieobecni w ostatnim meczu sezonu zasadniczego w Siedlcach: Cezary Trybański, Tomasz Andrzejewski czy Marcel Wilczek.

Znakomita pierwsza kwarta Legii z pewnością ustawiła przebieg sobotniego meczu. Koszykarze z Bydgoszczy co prawda w trzeciej odsłonie próbowali zbliżyć się do gospodarzy, jednak zawodnicy Piotra Bakuna nie wypuścili z rąk wypracowanego prowadzenia.

Koszykarze z Warszawy mieli ogromną przewagę w rzutach z dystansu. Obwodowi Legii spisali się zdecydowanie lepiej niż ich vis a vis z Bydgoszczy, którzy z pewnością zawiedli. W całym spotkaniu, goście znad Brdy trafili zaledwie pięć "trójek". Poniżej oczekiwań zagrał doświadczony Hubert Mazur czy Paweł Lewandowski.

Legioniści wykonali pierwszy krok w kierunku półfinału I ligi. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę, również o godz. 20 w stolicy. Jeżeli zawodnicy Piotra Bakuna utrzymają taką formę, to do Bydgoszczy wyjadą z bardzo dobrą zaliczką.

Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 87:70 (28:11, 23:17, 17:28, 19:14)

Legia: Bierwagen 14, Kukiełka 13, Andrzejewski 12, Linowski 12, Parzych 9, Wilczek 9 (12 as), Trybański 6, Aleksandrowicz 3, Paszkiewicz 0.

Astoria: Grod 18, Robak 13, Fatz 9, Mazur 9, Szyttenholm 8, Laydych 6, Lewandowski 4, Kutta 3, Łucka 0, Senski 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Legii Warszawa