Włochy: Play-offy rozpoczęte. Porażki Czyża i Logana

W sobotę odbyły się pierwsze mecze play-off w LegaBasket. Niestety nie był to udany dzień dla Olka Czyża i Davida Logana. Zespoły reprezentantów Polski doznały wysokich porażek.

Karol Wasiek

Zespół Giorgio Tesi Group Pistoia przegrał na wyjeździe z Sidigas Avellino 76:93. Zwycięstwo gospodarzy ani przez moment nie było zagrożone. Drużyna Olka Czyża nie miała za wiele do powiedzenia w tym starciu.

Reprezentant Polski na parkiecie spędził 25 minut. W tym czasie zawodnik zdobył osiem punktów (4/7 za dwa). Do swojego dorobku dorzucił także cztery zbiórki.

Porażkę poniosła także ekipa Banco di Sardegna Sassari, która przegrała z Grissin Bon Reggio Emilia 68:85. David Logan na parkiecie spędził 31 minut, zdobywając w tym czasie 12 punktów (2/6 za dwa, 1/2 za trzy, 5/5 za jeden).

Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkania w tych seriach odbędą się w poniedziałek.