Basket przegrywa w Chorzowie - wyniki sobotnich spotkań koszykarskiej II ligi

Na raty rozgrywana jest 19.kolejka w II lidze koszykarzy. Część spotkań rozegrano już w środę. Spośród sobotnich pojedynków odnotować możemy jedną niespodziankę. Jeden z faworytów grupy C, Basket Kraków, przegrał w Chorzowie z Albą 65:75.

Mateusz Kołodziej

Grupa A:
W bardzo ważnym w perspektywie dalszej walki o "play off" spotkaniu w Kutnie, miejscowy AZS przegrał z SIDEn-em Toruń 64:66. Dla ekipy z Kutna, która wcześniej wygrała osiem spotkań z rzędu, była to już druga kolejna porażka. W innym meczu tej grupy, Tur Bielsk Podlaski nie dał najmniejszych szans beniaminkowi z Olsztyna.

Wyniki
Tur Bielsk Podlaski - Inter Parts AZS UWM Olsztyn 87:54 (29:16, 14:8, 21:14, 23:16)
AZS WSGK Kutno - SIDEn MMKS VIII LO Toruń 64:66 (20:6, 17:26, 13:21, 14:13)

Grupa B:
Wszystkie czołowe ekipy grupy B wygrywały w sobotę swoje mecze. Prowadząca w tabeli Spójnia Stargard Szczeciński wysoko wygrała z MKKS-em Rybnik, a zajmujący drugą lokatę AZS Opole równie wysoko pokonał Tytana Częstochowa. Najwięcej kłopotów z pokonaniem rywala miał AZS Radex Szczecin, który jeszcze do przerwy remisował z AZS-em Big Plus Poznań 43:43, jednak dobrze rozegrana druga połowa pozwoliła gościom na wywiezienie dwóch punktów.

Wyniki
AZS Politechnika Opole - Tytan Częstochowa 97:61 (28:19, 19:13, 22:10, 28:19)
Spójnia Stargard Szczeciński - MKKS Rybnik 98:54 (29:15, 23:19, 22:8, 24:12)
AZS Politechnika Big Plus Poznań - AZS Radex Szczecin 74:84 (13:22, 30:21, 19:24, 12:17

Grupa: C
W grupie C większość spotkań odbyła się w pierwszej części tygodnia. W sobotę grano tylko w Chorzowie i Żorach. W obydwu spotkaniach górą byli gospodarze, jednak zwycięstwo chorzowskiej Alby nad czwartym w tabeli Basketem Kraków jest zdecydowaniem większym wydarzeniem. Chorzowianie, którzy z ligowego słabeusza stają się powoli solidną ekipą, pokonali walczący o jak najwyższe miejsce przed "play offami" zespół z Krakowa 75:65.