Steve Kerr i Stephen Curry ukarani grzywną po 6. meczu finału NBA

Trener Golden State Warriors Steve Kerr oraz gwiazdor tej drużyny Stephen Curry zostali ukarani grzywną w wysokości 25 tysięcy dolarów za incydenty podczas szóstego meczu finału NBA.

Jacek Konsek
PAP/EPA / Tyler Smith

Stephen Curry został ukarany za rzucenie ochraniaczem na zęby w trybuny, z kolei Steve Kerr zapłaci 25 tysięcy dolarów za krytykowanie orzeczeń sędziowskich na pomeczowej konferencji prasowej.

Sytuacja z Currym miała miejsce na 4,5 minuty przed końcem czwartej kwarty, kiedy to lider Golden State Warriors otrzymał szóste przewinienie. Wściekły na arbitra wyjął z ust ochraniacz na zęby i cisnął nim w trybuny. Jak się później okazało, trafił nim syna jednego z właścicieli Clevelend Cavaliers. Curry przeprosił później tę osobę.

- Miał prawo być wściekły. To MVP ligi. Został ukarany sześcioma faulami, z których trzy były kompletnie absurdalne. Najpierw ukradł piłkę Kyriemu Irvingowi i zrobił to czysto, a przy tym ostatnim LeBron po prostu przyaktorzył. Sędzia Jason Phillips dał się nabrać - mówił po meczu Kerr i za te słowa został ukarany.

Przypomnijmy, że w finale NBA jest remis 3-3 - w szóstym meczu triumfowali koszykarze z Ohio 115:101. O mistrzostwie zadecyduje siódmy mecz, który rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 2:00 czasu polskiego.

Czy kary dla Kerra i Curry'ego są słuszne?