Zobacz zwycięski rzut w Lidze Letniej nowej gwiazdy Los Angeles Lakers

Aż 16 tysięcy kibiców oglądało w sobotę mecz Ligi Letniej w Las Vegas pomiędzy Los Angeles Lakers i Philadelphia 76ers. Nikt z przybyłych nie mógł narzekać na emocje w końcówce.

Maciej Kwiatkowski
PAP/EPA / Paul Buck

D'Angelo Russell równo z syreną trafił rzut za trzy, który dał Los Angeles Lakers zwycięstwo nad Philadelphia 76ers 70:69. W całym meczu Russell rzucił 22 punkty, ale trafił tylko 8 z 20 rzutów i popełnił sześć strat. Końcówka spotkania należała jednak do niego.

Nr 2 zeszłorocznego draftu na 8 sek. przed końcem trafił rzut z półdystansu, który doprowadził do remisu 67:67. 76ers nie wzięli jednak przerwy na żądanie i ich rozgrywający T.J. McConnell "przekozłował" przez całą długość parkietu i wjazdem pod kosz dał 76ers prowadzenie 69:67.

Lakers mieli tylko 1,8 sek. na ostatnią akcję. Po przerwie na żądanie Russell wyszedł po zasłonie i stojąc metr za linią za trzy oddał rzut nad McConnellem, który wpadł prosto do kosza.

- Mam lód w żyłach! Mam lód w żyłach! - krzyczał zaraz po trafieniu.