Polscy koszykarze za granicą

Cajasol Sewilla z Michałem Ignerskim w składzie nie miał wiele do powiedzenia w starciu z absolutnym liderem hiszpańskiej ligi ACB - Tau Ceramiką Vitoria. Andaluzyjska drużyna z bilansem 4 zwycięstw i 18 porażek nadal zamyka ligową tabelę. Z polskich zawodników poza granicami kraju najlepiej spisał się Robert Skibniewski, reprezentujący barwy czeskiego BK Prostejov. Były rozgrywający Śląska Wrocław zapisał na swoim koncie 13 punktów, 5 asyst i 4 zbiórki.

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - z powodu kontuzji nie wystąpił w wygranym meczu z Enisejem Krasnojarsk. Drużyna Polaka z bilansem 13-4 plasują się na 2. miejscu w lidze rosyjskiej a Lampe w 10. meczach tego sezonu zdobywał średnio 14,1 punktu i 5,7 zbiórki.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - wtorek: 26 minut, 5 punktów, 5 zbiórek, asysta i przechwyt w wygranym meczu z Uralem Great Perm w ramach Topa16 Pucharu Eurochallenge. Drużyna Szewczyka z bilansem 2-2 zajmuje 2. miejsce w grupie. Sobota: 19 minut, 6 punktów, 3 zbiórki i 5 fauli w przegranym spotkaniu z CSKA Moskwa. Drużyna naszego rodaka z bilansem 7-10 zajmuje 7. miejsce w lidze rosyjskiej a Szewczyk w 17. spotkaniach tego sezonu Szewczyk zdobywa średnio 12,5 punktu i 6,2 zbiórki.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - wtorek: 16 minut, 4 punkty i asysta w przegranym spotkaniu z Proteas EKA AEL w ramach Top16 Pucharu Eurochallenge. Drużyna Ignerskiego z bilansem 1-3 zajmuje 3. miejsce w grupie. Sobota: 20minut, 4 punkty, 2 zbiórki i asysta w przegranym meczu z TAU Ceramica Vitoria. W 22. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 10,3 punktu i 3,8 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 4-18 zajmuje ostatnie, 17. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 25 minut, 7 punktów i 2 zbiórki w przegranym meczu z Gandia Basquet. Drużyna Polaka z bilansem 12-10 zajmuje 7. miejsce a Chyliński w 22. spotkaniach zdobywa średnio 9,2 punktu i 2 zbiórki.

WŁOCHY

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nie znalazł się w kadrze swojego zespołu na mecz z Solsonicą Rieti. Nasz rodak wystąpił w dwóch spotkaniach obecnego sezonu.

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - w ten weekend druga liga włoska nie grała. W 22. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,7 punktu, 5,2 zbiórki i 1,8 przechwytu. Drużyna Polaka z bilansem 11-11 zajmuje 6. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - środa: 14 minut, punkt i 3 zbiórki w wygranym meczu z BK Opawa. Sobota: 2 minuty i zbiórka w wygranym spotkaniu z BK Prostejov. Ekipa Polaka z bilansem 29-1 lideruje w rozgrywkach a Tomaszek w 25. spotkaniach notuje średnio 4,2 punktu i 2,4 zbiórki.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - nie zagrał ani w środowym, ani w sobotnim meczu swojej drużyny. Zespół z Ostrawy z bilansem 12-18 zajmuje 7. miejsce a polski środkowy w 21. meczach zdobywa przeciętnie 7,7 punktu i 4,9 zbiórki.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - środa: 15 minut, 8 punktów, 2 zbiórki, asysta i przechwyt. Sobota: 9 minut, zbiórka i przechwyt. W 18. spotkaniach tego sezonu Mielczarek zdobywa średnio 4,3 punkty i 1,4 zbiórki.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - 32 minuty, 13 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki i przechwyt w przegranym meczu z CEZ Nymburk. Prostejov z bilansem 16-13 zajmuje 4. miejsce a Skibniewski w 16. spotkaniach notuje przeciętnie 5,9 punktu, 4,4 asysty, 1,9 zbiórki i 1,5 przechwytu.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mikołajów) - 29 minut, 8 punktów, 10 zbiórek, 3 asysty, przechwyt i blok w wygranym meczu z Sumykimprom Sumy. W 20. meczach obecnego sezonu Hlebowicki zdobywa średnio 10 punktów i 5,2 zbiórki. Jego drużyna z bilansem 8-13 zajmuje 5. lokatę.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - 38 minut, 10 punktów, 5 zbiórek, 2 przechwyty i 2 asysty w przegranym meczu z Albacomp. W 19. spotkaniach dotychczasowego sezonu Białek zdobywa przeciętnie 13 punktów, 7,6 zbiórki, 1,8 asysty i 1,4 przechwytu. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 8-11 i zajmuje 10. miejsce.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (TCG Marcator Skofja Loka) - nie pojawił się w kadrze zespołu na mecz z Heliosem Domzlae. W 8. spotkaniach tego sezonu nasz rodak zdobywa przeciętnie 2,6 punktu i 0,9 zbiórki a jego drużyna z bilansem 8-12 zajmuje 8. lokatę.