Znicz Basket Pruszków zrewanżował się SKK Siedlce

We wtorkowy wieczór odbył się kolejny sparingowy pojedynek z udziałem zespołów z I ligi. W Pruszkowie koszykarze Znicza Basket pokonali SKK Siedlce 80:75 i zrewanżowali się za niedzielną porażkę na parkiecie rywala.

Patryk Neumann
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

Przypomnijmy, że w Siedlcach było 75:62 dla SKK. We wtorkowym meczu obie drużyny prezentowały się nierówno. Z kwarty na kwartę zmieniała się sytuacja, choć niewielką przewagę utrzymywali siedlczanie. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie świetnym finiszem. Właśnie w ten sposób w minionych rozgrywkach I ligi wygrali w Pruszkowie wiele spotkań.

Jest jeszcze szansa, że w najbliższy weekend dojdzie do trzeciego pojedynku pomiędzy SKK i Zniczem Basket. Obie ekipy zagrają w tradycyjnym turnieju Mazovia Cup. Muszą jednak osiągnąć podobne rezultaty w półfinałach, w których gospodarze podejmą ACK UTH Rosę Radom a pruszkowianie zmierzą się z Legią Warszawa.

Obie drużyny rozegrały po pięć sparingów. Po wtorkowym rozstrzygnięciu legitymują się identycznym bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.

Znicz Basket Pruszków - SKK Siedlce 80:75 (16:21, 19:15, 18:20, 27:19)