Astoria w finale turnieju w Inowrocławiu. W nim rywalem Noteć

Pierwszoligowa Astoria Bydgoszcz w pierwszym meczu rozgrywanego w Inowrocławiu turnieju o Puchar Prezydenta tego miasta, pokonała drugoligowy AZS UMK Toruń, 94:60. W finale dojdzie do spodziewanego starcia, gdyż w drugim sobotnim meczu wygrała Noteć.

Dawid Siemieniecki

Bydgoszczanie już przed meczem byli zdecydowanymi faworytami tego starcia. W minioną środę również wysoko, bowiem 80:53, pokonali innego drugoligowca, Politechnikę Gdańską. Tym razem ich rywalem był zespół AZS-u UMK Toruń.

Od samego początku Astoria potrafiła narzucić swój styl gry i praktycznie z minuty na minutę powiększała prowadzenie. Już do przerwy wygrywała różnicą 18 punktów, a po zmianie stron tę przewagę niemalże podwoiła, wygrywając w ostatecznym rozrachunku 94:60. W zespole prowadzonym przez Konrada Kaźmierczyka najlepszym graczem był Filip Czyżnielewski, który zdobył 19 punktów.

W drugim meczu półfinałowym Noteć bez większych problemów uporała się z Domino Inowrocław. W jej szeregach prym wiedli Mikołaj Grod i Kamil Maciejewski, zdobywcy odpowiednio 19 i 14 punktów.

AZS UMK PBDI Toruń - Astoria Bydgoszcz 60:94 (17:26, 10:19, 17:29, 16:20)

AZS UMK: Plebanek 13, Murowicki 12, Malinowski 8, Pagacz 8, Derkowski 7, Świeżyński 6, Tomczyk 4, Bagaziński 2, Bernasiak 0, Kuśmirek 0, Maćkiewicz 0, Przybyszewski 0.

Astoria: Czyżnielewski 19, Laydych 16, Bierwagen 14, Gospodarek 12, Szyttenholm 8, Motel 7, Stalicki 7, Dąbek 6, Derda 3, Barszczyk 2, Robak 0.

KSK Noteć Inowrocław - Domino Inowrocław 81:65

Kto zwycięży w meczu o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia?