KBC 2016: Trefl Sopot bez zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Sobierański /
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański /

Trefl Sopot nie poradził sobie z Norrkoping Dolphins w meczu o trzecie miejsce Kasztelan Basketball Cup. Delfiny po dobrej czwartej kwarcie odniosły zwycięstwo 69:57.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz dla szwedzkiej drużyny układał się w całkiem inny sposób, niż miało to miejsce w spotkaniu z Anwilem Włocławek. Koszykarze Norrkoping zaczęli ospale, ale po przerwie na żądanie ich gra zaczęła wyglądać coraz lepiej. Dużą przewagę pod koszem robił reprezentant Szwecji, Joakim Kjellbom, z zatrzymaniem doświadczonego zawodnika mieli problem koszykarze Trefla.

W sopockim zespole niepokoiła nieporadność pod koszem i błędy w komunikacji, przez co kilkukrotnie otwierały się czyste pozycje dla strzelców Delfinów. Najjaśniejszym punktem Trefla był Anthony Ireland, ale jego dobra gra nie napędzała reszty drużyny. Już w połowie trzeciej kwarty czwarty faul złapał Artur Mielczarek i dłuższy czas musiał spędzić na ławce rezerwowych, co również odbiło się na grze drużyny.

Sytuacja Trefla zaczęła lepiej wyglądać pod koniec trzeciej kwarty, przed ostatnią częścią gry szwedzki zespół miał tylko dwa oczka przewagi. W czwartej kwarcie ponownie skuteczniej grali wicemistrzowie Szwecji. Głównie dzięki celnym rzutom Joakima Kjellboma i Dejana Jefticia Delfiny dowiozły zwycięstwo do końca i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w turnieju.

Norrkoping Dolphins - Trefl Sopot 69:57 (16:17, 22:15, 12:16, 19:9)

Trefl Sopot: Karolak 13, Ireland 12, Stefański 9, Dylewicz 7, Marković 7, Śmigielski 7, Mielczarek 2

{"id":"","title":""}