Wrocławska Iglica dzień 3: Ślęza rozbiła CCC, Ostrovia nieznacznie przegrywa

Koszykarki Ślęzy Wrocław okazały się mało gościnne. W swoim najważniejszym meczu turnieju rozgromiły CCC Polkowice dzięki czemu zapewniły sobie triumf w całym turnieju. W drugim niedzielnym spotkaniu Ostrovia przegrała z rywalkami z Nymburka.

Krzysztof Kaczmarczyk

Ostrovia po sobotniej wygranej nad Ślęzą miała ogromną ochotę na kolejny triumf, który mógłby dać jej zwycięstwo w całej Wrocławskiej Iglicy. Niestety dla nich rywalki z Czech - po przespanej pierwszej kwarcie - zdołały odrobić straty i wygrać spotkanie.

Ostrowianki po pierwszej kwarcie miały 9 oczek przewagi, jednak rywalki z nawiązką odrobiły je w kwarcie numer dwa. Po zmianie stron to one w miarę kontrolowały wynik i wygrały ostatecznie 67:59.

Taki wynik sprawił, że wygrana Ślęzy nad CCC w ostatnim meczu turnieju dawała tej drużynie triumf w całym turnieju.

Wrocławianki zagrały bardzo dobrze. Od początku narzuciły swój styl gry, a już po dziesięciu minutach gry miały na swoim koncie 29 zdobytych punktów! Pomarańczowe nie potrafiły już wrócić do gry, a z każdą kolejną minutą traciły dystans do gospodyń, które ostatecznie wygrały aż 82:55.

Wyniki niedzielnych meczów:

DSK Basketball Nymburk - Ostrovia Ostrów Wlkp. 67:59 (9:18, 22:11, 16:14, 20:16)

Ostrovia: Monika Jasnowska 16, Klaudia Sosnowska 12, Azia Bishop 11, Katarzyna Motyl 7, Agata Stępień 5, Jordan Jones 4, Sandra Nowicka 2, Agata Ostrowska 2, Martyna Cebulska 0, Karolina Kaczmarek 0.

Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 82:55 (29:18, 19:12, 22:6, 12:19)

Ślęza: Marissa Kastanek 14, Sharnee Zoll 14, Nikkie Greene 12, Agnieszka Skobel 9, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Agnieszka Majewska 8, Zuzanna Sklepowicz 7, Kateryna Rymarenko 3, Marta Wdowiuk 3, Małgorzata Zuchora 3, Sylwia Siemienas 0.

Końcowa kolejność Wrocławskiej Iglicy - III Memoriału Teresy Kępki-Swędrowskiej: