Hiszpania: Świetny występ Tomasza Gielo, zwycięski Adam Waczyński

Tomasz Gielo świetnie spisał się w meczu z Morabanc Andorra, ale Joventut Badalona doznał już trzeciej porażki w sezonie. Nieco słabiej wypadł drugi z naszych reprezentantów Adam Waczyński, choć on na koniec spotkania miał więcej powodów do radości.

Patryk Kurkowski

Tomasz Gielo zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale kiedy już wszedł na parkiet, to grał wręcz koncertowo. 23-letni Polak był nie do zatrzymania - trafiał z każdej pozycji, nie popełniał błędów i w nieco ponad pięć minut zgromadził 10 punktów. Do tego zbierał i dzięki niemu Divina Seguros Joventut Badalona był w niezłym położeniu.

W drugiej części spotkania nasz reprezentant nie był już tak efektywny, ale ostatecznie zanotował naprawdę udane spotkanie. Gielo grał przez 13 minut i w tym czasie zanotował w starciu z MoraBanc Andorra 12 punktów (4/7 z gry i 2/4 z osobistych), 3 zbiórki oraz asystę. Niestety, jego zespół wciąż pozostaje bez wygranej w obecnym sezonie (porażka 73:92). Joventut przegrał dotychczas wszystkie trzy starcia.

Adam Waczyński rozegrał z kolei przeciętne zawody. 26-letni koszykarz wyszedł w podstawowym składzie, ale jego gra pozostawiała nieco do życzenia. Polakowi brakowało bowiem skuteczności. Dopiero z czasem udało mu się przełamać i powiększyć swój dorobek. W całym meczu nasz reprezentant trafił 2 z 5 rzutów z gry i wszystkie 3 osobiste.

Jego Unicaja przed trzecią kolejką także pozostawał bez zwycięstwa, ale zespół z Malagi zdołał się przełamać i pokonał na wyjeździe Montakit Fuenlabrada 98:85. Goście fantastycznie spisali się w ostatniej kwarcie, którą wygrali różnicą 10 punktów.