Przebudzenie Aarona Cela. Świetny mecz Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

BCM Gravelines-Dunkerque rywalizuje w rozgrywkach FIBA Europe Cup. We wtorek francuska ekipa z Aaronem Celem w składzie wysoko pokonała Kormend 95:76. Swój duży udział w tym zwycięstwie miał reprezentant Polski.

Polak na parkiecie spędził 19 minut, zdobywając w tym czasie 14 punktów. Aaron Cel trafił 6 z 7 rzutów z gry. Do swojego dorobku dołożył także pięć zbiórek, co złożyło się na eval na poziomie "19". (drugi najwyższy w drużynie).

Były zawodnik AS Monaco udowodnił, że może być przydatnym zawodnikiem w ekipie BCM Gravelines-Dunkerque.

Jego zespół nie miał żadnych problemów z pokonaniem węgierskiego Kormend, wygrywając 95:76. Kluczowa dla losów meczu okazała się pierwsza kwarta, w której Francuzi zdobyli aż o 15 punktów więcej od rywali.

Dla Cela i jego kolegów była to druga wygrana w rozgrywkach FIBA Europe Cup. W minionej kolejce BCM Gravelines-Dunkerque pokonał na wyjeździe Groningen 79:70.

Czy Aaron Cel w ciągu trzech lat wróci do PLK?