NBA pilnuje "aktorów", pierwszy z nich już dostał ostrzeżenie

Andre Iguodala został pierwszym w tym sezonie koszykarzem NBA, który otrzymał ostrzeżenie za tzw. flopowanie. MVP Finałów 2015 w teatralny sposób próbował sprzedać faul we wtorkowym meczu z San Antonio Spurs.

Maciej Kwiatkowski
Steve Kerr i Andre Iguodala AFP / Steve Kerr i Andre Iguodala

Ostrzeżenie za tzw flop, które otrzymał Andre Iguodala od NBA, to pierwszy krok do otrzymania kary pieniężnej. Każda kolejna taka sytuacja obciążać już będzie kieszeń rezerwowego Golden State Warriors. Za drugi flop pojawia się obowiązek zapłaty 5 tys. dolarów. Każde następne takie wykroczenie karane jest progresywnie. Sędziowie przed rozpoczęciem sezonu zostali wyczuleni, aby jeszcze uważniej, niż wcześniej zwracać uwagę na "próby teatralne" graczy NBA.

Do zdarzenia doszło we wtorek, w niespodziewanej porażce Warriors u siebie z San Antonio Spurs (100:129). W pierwszej kwarcie doszło do kontaktu pomiędzy Iguodalą i Kawhi'em Leonardem.

33-letni skrzydłowy  Warriors udał, że został trafiony przez Leonarda, ale ...trudno powiedzieć w co. To co zrobił, może dać mu nawet nominację do Oscara. Póki co, aż 98 proc. użytkowników YouTube dało mu za to kciuk w górę.

Czy 5 tys. dolarów to wystarczająca kara za drugi "flop"?