Jedna kwarta to za mało. Hrycaniuk: King pokazał potencjał w ataku

W sobotnim meczu Polskiej Ligi Koszykówki, Stelmet BC Zielona Góra pokonał we własnej hali King Szczecin 87:81. - Trzy czwarte meczu były dość solidne - powiedział Adam Hrycaniuk.

Dawid Borek
Dawid Borek
Mistrzowie Polski bardzo słabo rozpoczęli sobotni pojedynek, przegrywając pierwszą kwartę 19:28. - Całkowicie zawaliliśmy pierwszą kwartę. Nie zagraliśmy w tej odsłonie tak, jakbyśmy chcieli. W niej King Szczecin pokazał swoją mocną stronę i potencjał w ataku, co mogą grać, gdy im się na to pozwoli. Tutaj nas trochę zaskoczyli, ale z drugiej strony to my daliśmy im tak zagrać, co mocno wykorzystali - przyznał Adam Hrycaniuk.

W kolejnej fazie spotkania Stelmet BC Zielona Góra złapał odpowiedni rytm i ostatecznie pokonał King Szczecin 87:81. - W drugiej, trzeciej i czwartej kwarcie już zagraliśmy solidniej w obronie, traciliśmy mniej punktów i to wyglądało trochę lepiej, niż w pierwszej odsłonie. Generalnie trzy czwarte meczu były dość solidne, ale niestety ta pierwsza kwarta nie wyszła tak, jakbyśmy chcieli - dodał środkowy.

Głównym celem podopiecznych Artura Gronka było powstrzymanie zawodników obwodowych szczecińskiej drużyny. - King Szczecin gra bardzo ofensywnie, czasem oddaje rzuty w piątej czy ósmej sekundzie, a my nie zawsze byliśmy przygotowani w obronie na zbiórkę. Generalnie skupialiśmy się na Robinsonie, Kikowskim i Brownie - różnicę robili obwodowi gracze - zakończył Hrycaniuk.

Czy mimo porażki zespół ze Szczecina może być zadowolony ze swojej postawy w Zielonej Górze?