Euroliga: Baskonia wygrała w piekle, Panathinaikos przegrał po dwóch dogrywkach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / VICTOR LERENA /
PAP/EPA / VICTOR LERENA /

Pojedynki w Belgradzie z Crveną Zvezdą nie należą do łatwych i przyjemnych. Tym bardziej koszykarze Baskonii Vitoria mogą być zadowoleni ze zwycięstwa. W Stambule po dogrywce z Efesem przegrał Panathinaikos Ateny.

Trzeba jasno przyznać, że gracze Crvenej Zvezdy nie rozegrali dobrych zawodów, ale duży w tym udział defensywy ekipy z Kraju Basków. 17 strat i 37 procent skuteczności rzutów z gry rzadko kiedy bowiem pozwalają wygrać mecze w Eurolidze.

Triumf w Belgradzie jest tym bardziej budujący ekipę z ligi ACB, bowiem odniesiony został bez jednego ze swoich kluczowych graczy - Andrei Bargnaniego. Bohaterem przyjezdnych z pewnością był Shane Larkin, autor 16 oczek, 6 asyst, 4 zbiórek i czterech przechwytów.

Aż dwie dogrywki były potrzebne do rozstrzygnięcia arcyciekawej konfrontacji w Stambule, gdzie Efes po 50 minutach gry pokonał Panathinaikos Ateny.

Gospodarze już w regulaminowym czasie gry mieli swoją szansę na triumf, jednak w ostatniej akcji spudłował Tyler Honeycutt. W pierwszej dogrywce to z kolei Panathinaikos miał wygraną w swoich rękach. Tutaj z kolei rzutu nie wykorzystał K.C. Rivers.

Drugą dogrywkę Efes rozpoczął od serii 9:0 i to ona ostatecznie zapewniła tureckiej drużynie drugą wygraną w rozgrywkach.

W Kownie z wygranej cieszyć mógł się inny turecki zespół - Darussafaka Dogus Stambuł. Podopieczni Davida Blatta wygrali w drszczowcu 83:80. Największa w tym zasługa kapitalnej trzeciej kwarty, którą wygrali aż 35:21.

Wyniki piątkowych meczów 6. kolejki Euroligi:

Żalgiris Kowno - Darussafaka Dogus Stambuł 80:83 (Westermann 21, Jankunas 21 (11 zb), Motum 10 - Wilbekin 16, Moermann 16, Wanamaker 14)

Anadolu Efes Stambuł - Panathinaikos Ateny 91:83 (Heurtel 17, Honeycutt 15 (13 zb), Thomas 13, Dunston 12 (11 zb), Brown 11 (11 zb) - Rivers 15, Pappas 13, Gist 12 (11 zb), Nicholls 11, Calathes 10 (12 as)

Crvena Zvezda Belgrad - Baskonia Vitoria Gasteiz 63:70 (Gudurić 12, Simonović 11 - Beaubois 16, Larkin 16, Voigtmann 11)