Zespół Aarona Cela przegrał z Walterem Hodgem

Piątą porażkę w sezonie poniosła ekipa BCM Gravelines-Dunkerque. Zespół Aarona Cela przegrał po wyrównanej walce na wyjeździe z mistrzem Francji - Asvel Lyon 70:73. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował m.in. Walter Hodge, były gracz Stelmetu BC.

Karol Wasiek
Zespół BCM Gravelines-Dunkerque mocno postawił się mistrzowi Francji (70:73). O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała ostatnia kwarta, którą Asvel Lyon wygrał 22:16.

Duży wkład w zwycięstwo miał Walter Hodge. Były gracz Stelmetu BC zdobył 16 punktów, trafiając 6 z 13 rzutów z gry. Portorykańczyk do swojego dorobku dołożył pięć asyst i jedną zbiórkę. Skuteczniejszy w ekipie Asvel Lyon był jedynie Adrian Uter, autor 17 oczek. Jamajczyk to były kolega klubowy Aarona Cela z AS Monaco.

Reprezentant Polski na parkiecie spędził 16 minut. W tym czasie zawodnik zdobył pięć punktów, trafiając 2 z 5 rzutów z gry.

Dla BCM Gravelines-Dunkerque była to piąta porażka w tym sezonie. Drużyna z bilansem 3:5 zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Asvel Lyon - BCM Gravelines-Dunkerque 73:70 (14:13, 15:17, 22:24, 22:16)

Czy Walter Hodge zagra jeszcze kiedyś w PLK?