BCL: Pinar z kolejną ważną wygraną przy dużym udziale Ponitki

Pinar Karsiyaka Izmir odniósł czwarte zwycięstwo w Basketball Champions League. Tym razem turecki zespół z Mateuszem Ponitką w składzie wygrał 78:60 mecz wyjazdowy z BC Khimik Yuzhne.

Krzysztof Kaczmarczyk
Facebook

Spotkanie 6. kolejki z udziałem Pinar Karsiyaki Izmir było wyrównane tylko w pierwszej połowie spotkania. Na przełomie drugiej i trzeciej kwarty turecki zespół zaliczył run 22:0, którym wyjaśnił sprawę zwycięzcy.

W serii punktowej Pinaru bardzo duży udział miał Mateusz Ponitka. Polak swoje pierwsze punkty w meczu zdobył w 23 minucie, trafiając zza łuku. Poszedł jednak za ciosem, zdobył 8 oczek pod rząd, a jego zespół objął prowadzenie 49:29.

Ostatecznie reprezentant Polski zakończył pojedynek z dorobkiem 8 punktów (2/4 za 2, 1/1 za 3 i 1/1 z linii rzutów wolnych, 4 asyst, 3 zbiórek i dwóch przechwytów. Dodatkowo skrzydłowemu zapisano cztery straty.

Ponitka w rozgrywkach Basketball Champions League notuje średnio 11,3 punktu, 4,8 zbiórki i 1,8 asysty na mecz.

Po tym zwycięstwie zespół Ponitki legitymuje się bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek pozostając w walce o pierwsze miejsce w swojej grupie.

BC Khmik Yuzhne - Pinar Karsiyaka Izmir 60:78