BCL: Wielki Slaughter nie pomógł, Strasbourg przegrał po dogrywce

A.J. Slaughter okazał się najskuteczniejszym graczem SIG Strasbourg. Pomimo znakomitego występu po meczu nie mógł mieć wesołej miny, bowiem jego zespół przegrał w Zagrzebiu z Ciboną po dogrywce.

Krzysztof Kaczmarczyk
AJ Slaughter WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / A.J. Slaughter

SIG Strasbourg powoli wchodził w mecz, jednak na finiszu czwartej kwarty okazał się na tyle skuteczny, że zdołał doprowadzić do dogrywki. To właśnie A.J. Slaughter na niespełna minutę przed końcem regulaminowego czasu gry trafił zza łuku na dogrywkę 76:76.

Amerykański gracz z polskim paszportem mógł jeszcze rozstrzygnąć losy mecz w ostatniej akcji czwartej kwarty, jednak tym razem chybił.

W dogrywce Cibona Zagrzeb prowadziła od samego początku. Nadal skutecznie grał Slaughter, jednak to nie było wystarczające i francuski team naszego reprezentanta przegrał ostatecznie 88:93.

Rozgrywający Biało-Czerwonych zakończył pojedynek z dorobkiem 21 punktów i był to najlepszy wynik po stronie SIG Strasbourg. Slaughter trafił 5 z 13 rzutów z gry, w tym 3 z 9 zza łuku. Do tego dołożył stuprocentową skuteczność z linii rzutów wolnych (8/8).

W statystykach zawodnika pojawiły się również 4 zbiórki, 3 przechwyty i dwie asysty. Wszystko to w 34 minuty spędzone na parkiecie.

Średnio w Basketball Champions League Slaughter notuje średnio 12,3 punktu, 1,7 zbiórki, 1,7 asysty i 1,3 przechwytu na mecz.

Cibona Zagrzeb - SIG Strasbourg 93:88