BCL: Banvit wygrał, Kulig szukał skuteczności

Banvit BC nie przestaje wygrywać w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Tym razem turecki zespół mógł cieszyć się z wyjazdowego triumfu nad Helios Suns. Swój udział w wygranej miał Damian Kulig.

Krzysztof Kaczmarczyk
Facebook

To już piąta wygrana w szóstym meczu ekipy dowodzonej przez Saso Filipovskiego. Pojedynek z Helios Suns Domzale nie był łatwy dla tureckiego teamu, jednak zakończył się triumfem 60:53.

Swój wkład w zwycięstwo miał oczywiście polski podkoszowy Damian Kulig. Były zawodnik m.in. PGE Turowa Zgorzelec spędził na parkiecie ponad 22 minuty. W tym czasie co prawda borykał się z problemami ze skutecznością, ale uzyskał ostatecznie 6 oczek (1/6 z gry i 4/4 z linii rzutów wolnych).

Po stronie pozytywów może zaliczyć jeszcze 5 zbiórek, przechwyt i blok. Może pochwalić się również najlepszym w zespole wskaźnikiem +/-, który sięgnął pułapu +11.

W całych rozgrywkach Basketball Champions League Kulig notuje na swoim koncie średnio 8,2 punktu, 4,8 zbiórki i 1,8 bloku na mecz. Na parkiecie spędza przeciętnie 21 minut.

Po tej wygranej turecki zespół objął przodownictwo w tabeli grupy B.

Helios Suns Domzale - Banvit BC 53:60

Czy Damian Kulig wróci do reprezentacji Polski?