Turcja: zespół Filipovskiego i Kuliga w końcu znalazł pogromcę

Zespół Banvitu BC z pierwszą porażką w lidze tureckiej. Lider tabeli przegrał na wyjeździe z jedenastą ekipą Gaziantep Basketbol 60:69.

Karol Wasiek
Saso Filipovski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Saso Filipovski
Pierwsza porażka Banvitu BC w lidze tureckiej stała się faktem. Zespół prowadzony przez Saso Filipovskiego przegrał w sobotę z 11. drużyną tabeli - Gaziantep Basketbol 60:69.

To spore zaskoczenie, bo ekipa z Bandirmy na swoim rozkładzie ma już  w tym sezonie wielkie firmy: Anadolu Efes, Galatasaray czy Pinar.

Sobotni pojedynek od samego początku nie układał się po myśli Banvitu BC. Zespół Filipovskiego do przerwy przegrywał 26:33. Nie mógł złapać swojego rytmu w ataku. W drugiej połowie nieco pod tym względem się poprawiło, ale na tyle, by myśleć o końcowym zwycięstwie.

Przyzwoite zawody w zespole z Bandirmy rozegrał Damian Kulig. Reprezentant Polski zdobył 11 punktów (4/5 za dwa, 1/3 za trzy) i miał jedną zbiórkę. Podkoszowy był trzecim strzelcem drużyny.

Banvit BC z bilansem 7:1 zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligi tureckiej.

Gaziantep Basketbol - Banvit BC 69:60 (21:15, 12:11, 15:17, 21:17)

Czy Banvit BC będzie mistrzem ligi tureckiej?