BLK: Horrory w Ostrowie i Gorzowie! Drugi raz Ostrovii

Sporo działo się w meczach 9. kolejki Basket Ligi Kobiet. W ostrowie Wielkopolskim po drugi triumf w sezonie sięgnął beniaminek. Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego ograły wicemistrzynie kraju, a cenny triumf odniosła Energa Toruń.

Krzysztof Kaczmarczyk
Materiały prasowe

Beniaminek z wygranej mógł się cieszyć dzięki znakomitemu finiszowi. Ostatnie 4 minuty meczu podopieczne Wojciecha Szawarskiego wygrały 13:3, co przełożyło się na końcowy triumf różnicą dwóch oczek. Decydujące o wygranej punkty z linii rzutów wolnych zdobyła w ostatnich sekundach Martyna Cebulska celnie egzekwując dwa rzuty wolne.

Samo spotkanie było niesamowicie wyrównane od samego początku. Swój udział w zwycięstwie miała debiutująca Sanja Orozović, która co prawda otwarcia nie miała najlepszego, ale ostatecznie zaliczyła 10 oczek. Najskuteczniejsza z kolei okazała się Katarzyna Motyl, która ustrzeliła m.in. pięć trójek.

Kolejny ważny triumf zaliczyła toruńska Energa. Tym razem Katarzynki ograły nieobliczalną Pszczółkę AZS UMCS Lublin.

Tutaj również losy meczu decydowały się w ostatniej kwarcie. Na 5 minut przed końcem lublinianki prowadziły 54:51 i... nie zdołały już zdobyć nawet punktu do samego końca meczu!

Wśród Katarzynek szalało trio Darxia Morris - Kelley Cain - Emilia Tłumak, a 8 asyst rozdała powracająca po urazie do gry w PLK Julie McBride.

Bez dwóch podstawowych Polek w osobach Martyny Koc i Elżbiety Międzik przyszło rywalizować bydgoskiemu Artego w Gorzowie Wielkopolskim. Pomimo takich osłabień, wicemistrzynie naszego kraju do samego końca były w grze. Heroiczny bój z Akademiczkami toczyła przede wszystkim Maurita Reid (26 punktów, 14 zbiórek, 6 przechwytów, trzy asysty i aż 12 wymuszonych fauli rywalek).

Po końcowym gwizdku to jednak rywalki mogły cieszyć się z sukcesu. Kluczową akcję dla losów meczu przeprowadziła Stephanie Talbot. Po jej trzypunktowym zagraniu gorzowianki objęły prowadzenie 69:65 i nie wypuściły go już z rąk,

Pewne i planowe zwycięstwo odniosły mistrzynie Polski z Krakowa. Koszykarki Wisły Can-Pack w Sosnowcu bez większych problemów pokonały JAS-FBG Zagłębie 83:59.

Pewny triumf osiągnął również zespół wrocławskiej Ślęzy. Po pierwszej kwarcie w stolicy Dolnego Śląska wydawało się, że Widzew zostanie wprost rozgromiony. Później jednak gospodynie nieco spuściły z tony, co pozwoliło łodziankom wyjechać z Wrocławia "z twarzą".

Wyniki 9. kolejki BLK:

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Wisła Can-Pack Kraków 59:83 (11:18, 22:20, 9:24, 17:21)

JAS-FBG Zagłębie: Middleton 10, Swanier 10, Rozwadowska 8, Michael 8, Dobrowolska 8, Kaczor 6, Rutkowska 4, Piędel 3, Antczak 2, Kosałka 0.

Wisła Can-Pack: Simmons 19, Morrison 17, Ygueravide 14, Misiuk 12, Ben Abdelkader 10, Ziętara 5, Kobryn 4, Szott-Hejmej 2, M. Puter 0, Malinowska 0.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 69:67 (23:21, 17:17, 14:15, 15:14)

InvestInTheWest AZS AJP: Talbot 19, Hurt 16 (13 zb), Seekamp 15, Szajtauer 7 (11 zb), Misiek 7, Dźwigalska 3, Jaworska 2.

Artego: Reid 26 (14 zb), Stallworth 12, Armstrong 11, Szczechowiak 8 (10 zb), Suknarowska 5, Zohnova 3, Szybała 2, Niedźwiedzka 0.

Energa Toruń - Pszczółka AZS UMCS Lublin 65:54 (19:10, 15:20, 7:14, 24:10)

Energa: Morris 15, Cain 15 (10 zb),  Tłumak 15,  McBride 6, Adamowicz 4, Gajda 4, Harris 4, Szczepanik 2.

Pszczółka AZS UMCS: Ugoka 14 (11 zb), Dorogobuzowa 9, Boyd 9, Szumełda-Krzycka 8, Madgen 6, Jujka 4, Dobrowolska 2, Owczarzak 2, Mistygacz 0.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - PGE MKK Siedlce 81:79 (23:25, 19:19, 22:21, 17:14)

Ostrovia: Motyl 19, Jones 16, Cebulska 15, Bishop 11, Orozović 10, Sosnowska 8, Jackowska 2, Nowicka 0.

PGE MKK: Poboży 18, Trzeciak 16, Mollova 12, Parysek 10, Wajler 9, Koperwas 6, Żukowska 4, Schmidt 4.

Ślęza Wrocław - Cosinus Widzew Łódź 76:58 (25:6, 19:13, 17:22, 15:17)

Ślęza: Kastanek 16, Kaczmarczyk 14, Greene 12, Rymarenko 10, Skobel 10, Śnieżek 8, Zuchora 2, Majewska 2, Sklepowicz 0.

Widzew: Beadle 12, Drop 12, Rogers 12, Pawlak 10, Zapart 6, Gertchen 2, Kruszyńska 2, Bujniak 2, Pisera 0, Gzinka 0.