BWBL: nie ma mocnych na Energę Toruń, kapitalny finisz Katarzynek

Doskonała czwarta kwarta koszykarek Energi Toruń pozwoliła odnieść wyjazdowe zwycięstwo nad ekipą Suduva Mariampol (104:75). Tym samym podopieczne Algirdasa Paulauskasa zakończyły grupowe zmagania bez porażki.

Krzysztof Kaczmarczyk

Suduva Mariampol to obrońca tytułu. Po przegranej w Grodzie Kopernika trener litewskiej drużyny Rimvydas Samulenas zapowiadał, że na własnym terenie jego zespół ogra Katarzynki.

Po trzech kwartach wtorkowego meczu Samulenas mógł mieć nadzieję, że jego słowa się sprawdzą. W decydującej części meczu Katarzynki "rozjechały" jednak jego podopieczne.

Energa ostatnie dziesięć minut rozpoczęła od serii 26:2, a całą ćwiartkę wygrała aż 39:9. Tak doskonały finisz zapewnił ekipie z Grodu Kopernika ósmą wygraną w Baltic Women's Basketball League. Tym samym fazę grupową torunianki zakończyły z mianem niepokonanych.

Prym w Enerdze wiodła długo Nicole Michael, dla której był to trzeci występ w barwach Katarzynek, a pierwszy w tych rozgrywkach. Na koncie skrzydłowej pojawiło się 21 punktów.

Skuteczniejsza okazała się tylko Darxia Morris, a double-double zaliczyła Kelley Cain.

Suduva Mariampol - Energa Toruń 75:104 (25:26, 23:20, 18:19, 9:39)

Suduva: Simkute 29, Dobrikova 19, Svaryte 14 (10 zb), Kazlauskaite 7, Skadaite 4, Milieskiene 2, Tamasauskaite 0, Berenyte 0, Markaviciute 0.

Energa: Morris 24, Michael 21, McBride 15, Gajda 15, Cain 14 (12 zb), Adamowicz 8, Tłumak 7, Radomska 0, Szczepanik 0.