Euroliga: fantastyczna seria Crvenej Zvezdy i emocjonujące derby Stambułu

Doskonale prezentuje się w ostatnim czasie ekipa Crvenej Zvezdy Belgrad. W czwartek wygrała już siódme spotkanie z rzędu. Wielkich emocji dostarczyły kolejne już derby Stambułu, w których tym razem Fenerbahce pokonało Galatasaray.
Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA / SPYROS CHORCHOUBAS

W derbach Stambułu długo zapowiadało się na sensacyjne rozstrzygnięcie. Ostatnia w tabeli ekipa Galatasaray doskonale weszła w mecz, zanotowała kapitalną pierwszą połowę i schodziła do przerwy z 54:41.

Faworyci pozbierali się jednak po przerwie, a losy spotkania rozstrzygnęli w ostatnich minutach. Na prowadzenie ekipa Zeljko Obradovicia wyszła dopiero w 37. minucie. Kluczowe zagranie miało jednak miejsce na 40 sekund przed końcem, kiedy to po trójce Bobby Dixona było 82:80.

Goście nie zdołali już zdobyć nawet punktu, a to oznaczało triumf Fenerbahce. 20 "oczek" dla zwycięzców zaliczył Jan Vesely, trzy mniej dołożył wspomniany Dixon.

Trwa kapitalna seria Crvenej Zvezdy. Serbowie w czwartek wygrali już swój siódmy mecz z rzędu, a dwunasty w całych rozgrywkach. Tym razem ofiarą podopiecznych Dejana Radonjicia okazali się rywale z Panathinaikosu Ateny.

Grekom nie pomogły bardzo dobre występy Kenny'ego Gabriela czy Mike'a Jamesa, którzy łącznie zaliczyli 42 punkty. W Belgradzie tradycyjnie zafunkcjonował zespół, a Crvena wygrała 72:66.

W ostatnim meczu dnia zwycięstwo odniosło Maccabi Tel Awiw. We własnej hali izraelski team pokonał Uniks Kazań 60:52. Przyjezdni mieli duże problemy w ofensywie, a związane było to pośrednio z faktem, że Keith Langford wykorzystał zaledwie 4 z 21 rzutów z gry.