Piekło na Kociewiu. Polpharma w horrorze lepsza od PGE Turowa

PGE Turów chcąc włączyć się do walki o wysokie lokaty musiał wygrać w Starogardzie Gdańskim. Gospodarze byli jednak odmiennego zdania, zrobili swoje i pokonali wyżej notowanego rywala 73:71.

Krzysztof Kaczmarczyk
Materiały prasowe / D. Szczypior / sportowa.com.pl

Kociewskie Diabły ponownie obroniły swój teren. Brak Michaela Hicksa i Kevina Johnsona nie straszny, bo Polpharma nadal robi swoje. Gra efektownie i wygrywa. W środę sprawę zwycięstwa załatwiło pięciu graczy z dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi.

Powiedzieć o tym, że ten mecz był wyrównany - to zdecydowanie za mało. W samej pierwszej kwarcie prowadzenie zmieniało się ośmiokrotnie, a po dziesięciu minutach był... remis.

W drugiej zupełnie nic się nie zmieniło. Drużyny na przerwę schodziły przy stanie 33:33. Najwyższe - bo pięciopunktowe prowadzenie - Polpharma miała w 17 minucie, kiedy dwa rzuty wolne wykorzystał Marcin Flieger i było 31:26.

Kluczowe dla losów spotkania chwile - wydawało się - nastąpiły w trzeciej kwarcie. Przy prowadzeniu gości 47:44 Farmaceuci zaliczyli serię 13:0! Wszystko zaczął trójką Łukasz Diduszko, a zakończył rzutami wolnymi Anthony Miles.

Goście zdołali jednak wrócić. Niesamowicie istotne rzuty zza łuku trafili Michał Michalak i Tweety Carter. Turów zmniejszył straty do dwóch oczek, ale powrót dużo ich kosztował. Polpharma co prawda prowadziła 71:63, ale zgorzelczanie byli w natarciu.

Gdy kolejną trójkę dołożył Carter, na minutę przed końcem był remis 71:71. Ostatnia minuta to jednak gra błędów i nieskutecznych rzutów. Po jednym rzucie wolnym trafili w niej Flieger oraz Thomas Davis i to zapewniło Kociewskim Diabłom triumf.

Turów przegrał, gdyż miał więcej przestojów. Szalone pogonie ostatecznie nie dały im wygranej. Nie pomogło również 10 celnych rzutów zza łuku - pięć z nich padło łupem Cartera.

Kociewie jest nadal gorące. Przekonały się o tym już takie firmy, jak Anwil Włocławek czy Rosa Radom. Dzięki tej wygranej Farmaceuci mają bilans 9 zwycięstw i 9 porażek. Ten daje im 12. miejsce w ligowej tabeli. Szósty obecnie PGE Turów ma... o jedno zwycięstwo więcej.

Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 73:71 (17:17, 16:16, 24:19, 16:19)

Polpharma: Anthony Miles 15, Łukasz Diduszko 13, Thomas Davis 11, Martynas Sajus 10, Marcin Flieger 10, Uros Mirković 7, Jakub Schenk 6, Martynas Paliukenas 1, Szymon Długosz 0.

PGE Turów: Tweety Carter 18, Michał Michalak 13, Denis Ikovlev 10, Krik Archibeque 10, Uros Nikolić 7, Mateusz Kostrzewski 6, Bartosz Bochno 3, Michał Gospodarek 2, Andrew Ryan 2.