EuroCup: gorąca ręka Waczyńskiego i wygrana Unicaji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Andrzej Romański / Polski Związek Koszykówki / Na zdjęciu: Adam Waczyński i Marcin Gortat

Forma Adama Waczyńskiego idzie stabilnie w górę. W środę Polak był trzecim strzelcem Unicaji Malaga, która pokonała 83:77 Albę Berlin. Dzięki tej wygranej hiszpański zespół "zaklepał" sobie miejsce w ćwierćfinale rozgrywek EuroCup.

Z każdym kolejnym tygodniem dyspozycja Adama Waczyńskiego idzie w górę. W środę zaliczył rekordowe 26 minut na parkiecie, a w ostatniej kwarcie zrobił to, w czym czuje się najlepiej.

To bez wątpienia Waca okazał się kluczowym graczem dla wygranej z Albą Berlin.

Goście w czwartej kwarcie musieli gonić wynik. Dwukrotnie doszła Unicaję na remis i dwukrotnie w tym momencie dostała trójki od naszego snajpera. To dało gospodarzom skrzydeł i napędziło do końcowego sukcesu.

W całym meczu Waczyński zaliczył 14 punktów, a na co złożyły się m.in. cztery celne trójki przy ośmiu oddanych rzutach. Polak był trzecim strzelcem swojego teamu. Lepsi byli tylko Kyle Fodd i Nemanja Nedović, którzy uzyskali odpowiednio 20 i 16 oczek.

Dla ekipy z Malagi była to trzecia wygrana w tej fazie EuroCupu. Stawce w grupie przewodzi niepokonana Valencia Basket i to właśnie te dwie drużyny zagrają w ćwierćfinale tychże rozgrywek.

W fazie TOP 16 EuroCupu Waczyński notuje na swoim koncie średnio 12,8 punktu, spędzając na boisku nieco ponad 18 minut. Polak znakomicie rzuca zza łuku - przy 27 próbach 17 z nich wylądowało w koszu, co daje aktualnie skuteczność na poziomie 63 procent.

Unicaja Malaga - Alba Berlin 83:77