Siarka padła dopiero w czwartej kwarcie, passa BM Slam Stali trwa

Bez Brandona Browna i Travisa Releforda, ale z wielką ambicją i wolą walki. Siarka Tarnobrzeg dzielnie walczyła z faworyzowaną BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski w meczu PLK. Ostatecznie gospodarze wygrali 73:65.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Adam Warżawa

"Stalówkę" do wygranej poprowadził duet tych, którzy ostatnio notują zdecydowaną zwyżkę formy. Mowa o Aaronie Johnsonie i Christo Nikołowie. Swego czasu fani domagali się ich zwolnień. Przeciwko Siarce duet ten zaliczył 35 punktów.

Ostrowianie w niedzielę wygrali swój ósmy kolejny mecz we własnej hali. Łatwo nie było, bowiem ligowy outsider Siarka Tarnobrzeg postawiła trudne warunki pomimo braków kadrowych.

W składzie Siarki zabrakło Brandona Browna, a na parkiecie nawet sekundy nie spędził Travis Releford. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka pomimo tego długo dotrzymywali kroku faworyzowanej BM Slam Stali.

W pierwszej połowie znakomicie pod koszami grał Zane Knowles, który już w pierwszej połowie niemal zaliczył double-double, a Siarka prowadziła różnicą dwóch oczek.

Na początku drugiej goście prowadzili nawet 42:37, ale szybko straty zniwelował chętnie oddający rzuty Kamil Chanas. Gospodarze poszli za ciosem i odskoczyli nawet na osiem oczek, ale Siarka się nie poddawała.

Decydujące minuty należały już do gospodyń. Gdy swoje pierwsze i jedyne punkty (z linii rzutów wolnych) zdobył Porter Troupe, a show z piłką wyczyniał Aaron Johnson BM Slam Stal prowadził nawet 66:52.

W końcówce Siarka nieco zmniejszyła straty, ale szans na zwycięstwo już nie było. Johnson zaliczył 19 oczek i rozdał 7 asyst. Po 16 punktów dołożyli Nikołow i Shawn King. Ten drugi toczy doskonałe pojedynki z Knowlesem, który ostatecznie zaliczył 15 oczek i 14 zbiórek.

BM Slam Stal we własnej hali przegrała po raz ostatni 29 października i jest zdecydowanie na fali wznoszącej.

Siarka natomiast po tej serii gier jest ostatnia w ligowym zestawieniu. Wszystko przez wygrane TBV Startu Lublin i Polfarmeksu Kutno. Tarnobrzeżanie tracą do tych zespołów jedno zwycięstwo.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Siarka Tarnobrzeg 73:65 (21:20, 14:17, 19:14, 19:14)

BM Slam Stal: Aaron Johnson 19, Christo Nikołow 16, Shawn King 16, Kamil Chanas 8, Szymon Szewczyk 5, Porter Troupe 3, Łukasz Majewski 2, Marc Carter 2, Robert Tomaszek 2, Tomasz Ochońko 0.

Siarka: Tomasz Wojdyła 17, Zane Knowles 15 (14 zb), Grzegorz Małecki 10, Alex Welsh 9, Jan Grzeliński 8, Piotr Pandura 5, Wiktor Rycerz 2, Jakub Patoka 0.

Kto przeszedł większą metamorfozę w ciągu sezonu?