Horror GTK Gliwice na własne życzenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  /
Materiały prasowe / /

Koszykarze GTK Gliwice długo męczyli się z niżej notowanymi rywalami. Ostatecznie w 23. kolejce I ligi ekipa ze Śląska pokonała Zetkamę Doral Nysę Kłodzko 67:60.

O początku meczu obie drużyny chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Zamiast szybkiej i widowiskowej gry, zespoły przedstawiły nam festiwal nieskuteczności, szczególnie w rzutach z dystansu. Dzięki licznym zbiórkom na atakowanej tablicy oraz lepszym dzieleniu się piłką, minimalne prowadzenie było po stronie GTK Gliwice.

To właśnie podopieczni trenera Pawła Turkiewicza w kolejnych minutach nadawali ton grze. Co ciekawe, kluczowi dla zespołu ze Śląska okazali się rezerwowi, którzy spisywali się bez zarzutu. To głównie dzięki ich postawie, drużyna z Gliwic systematycznie powiększała swoją przewagę nad rywalami, którzy w pierwszej połowie nie mieli swojego dnia.

O ile przed własną publicznością Zetkama Doral Nysa Kłodzko prezentuje się jeszcze bardzo efektownie, to wyjazdowe potyczki są ich wielką bolączką. Dość powiedzieć, że ekipa z Kłodzka w tym sezonie nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa na obcej hali.

Na początku trzeciej kwarty kibice w Gliwicach przecierali oczy ze zdumienia. Po serii 18:3 goście z Kłodzka objęli prowadzenie i zaczęli poważnie zagrażać gospodarzom. W szeregach Zetkamy Doral tradycyjnie imponował duet Aleksander Leńczuk-Marcin Bluma, którzy dali swojej drużynie nowe życie.

Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Kluczowe dla GTK Gliwice okazały się wówczas punkty Damiana Pielocha oraz Michała Jędrzejewskiego, którzy zapewnili 15. triumf swojej drużynie.

GTK Gliwice - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 67:60 (16:11, 15:8, 11:21, 25:20)

GTK: Jędrzejewski 17, Pieloch 17, Salamonik 13, Dziemba 6, Weselak 6, Filipiak 5, Podulka 3, Radwański 0, Ratajczak 0, Rutkowski 0.

Doral: Leńczuk 20, Bluma 12, Kowalski 8, Sanny 6, Kliniewski 5, Lipiński 5, Kasiński 4, Muskała 0.

Czy spodziewałeś się tak wyrównanego spotkania w Gliwicach?