NCAA: trwa seria Przemysława Karnowskiego

W sobotę na akademickich parkietach w USA zaprezentowało się dwóch naszych rodaków. Niestety z wygranej mógł cieszyć się tylko Przemysław Karnowski.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs jest co raz bliżej zakończenia sezonu zasadniczego z kompletem zwycięstw. W sobotę pokonała ona u siebie uczelnię Pacific Tigers 82:61 odnosząc dwudzieste ósme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach NCAA. Przemysław Karnowski w tym pojedynku przebywał na parkiecie 25 minut i w tym czasie zdobył 13 punktów, zaliczył 8 zbiórek, 2 bloki i asystę. Polak trafił 5 z 13 prób za 2 oraz 3 z 6 rzutów osobistych. 18 "oczek" dla gospodarzy rzucił Nigel Williams-Goss.

Cal Poly Mustangs przegrało na własnym parkiecie w starciu z Hawai'i Rainbow Warriors 62:81. Jakub Nizioł w ciągu 17 minut oddał 7 rzutów (w tym 5 za 3 punkty), ale niestety żadnego nie trafił. Nasz debiutant zaliczył 3 zbiórki, a jego zespół obecnie legitymuje się bilansem 8-18.

Czy Gonzaga Bulldogs ma szansę wygrać całe rozgrywki w lidze NCAA?