Statystycznie po 24. kolejce LEGA Basket

W 24. kolejce LEGA Basket wygrywały zespoły NGC Cantu, Carife, Scavolini, Snaidero, Armani Jeans, Air Avellino, Angelico, Bancatercas, Benettonu i La Fortezzy Bolonia. Przedstawiamy najlepszych tej serii rozgrywek.

Zespół tygodnia:
Carife Ferrara - Carife ponownie zostało zespołem tygodnia, po tym jak w zeszłym tygodniu pokonał GMAC Bolonię, a w minionej kolejce wygrał z wicemistrzem kraju w Rzymie. Carife wygrało na parkiecie rywala 93:88 i dzięki temu zostało drużyną tygodnia we Włoszech.

MVP tygodnia:
Dusan Vukcević (La Fortezza Bolonia) - Grek rzucił dla swojego zespołu 14 punktów w 19 minut gry, będąc najlepszym punktującym swojej ekipy. Dodatkowo Vukcević popisał się buz zer beaterem, który dał jego zespołowi zwycięstwo w derbach Bolonii.

Włoski koszykarz tygodnia:
Marco Allegretti (Cariffe Ferrara) – Zespół Cariffe był autorem największej niespodzianki tego weekend na włoskich parkietach, pokonując w Rzymie Lottomatikę. Allegretti zdobył dla swojego zespołu 15 punktów w 16 minut.

Wydarzenie tygodnia:
Sensacyjna porażka Lottomatiki Rzym na własnym parkiecie z Cariffe Ferrara. Rzymianie w zeszłym tygodniu po kilkunastu kolejkach spadli z drugiego miejsca, które zajęła La Fortezza, a w miniony weekend kompromitująco przegrali z zespołem końca tabeli.