Kolejna zawodniczka z WNBA wzmocniła CCC Polkowice

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mariusz Radowicz
WP SportoweFakty / Mariusz Radowicz
zdjęcie autora artykułu

CCC buduje "niezłą paczkę". Najnowszym wzmocnieniem Pomarańczowych została Temi Fagbenle. Urodzona w Nigerii zawodniczka posiada brytyjski paszport. Aktualnie broni barw Minnesoty Lynx w zawodowej lidze WNBA.

Po zmianach w BLK "europejskie paszporty" są mocno w cenie. W CCC Polkowice najpierw pojawiła się Alysha Clark - Amerykanka z izraelskim paszportem, a teraz Temi Fagbenle - Nigeryjka z brytyjskimi dokumentami.

Kim jest najnowszy nabytek Pomarańczowych? To uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, absolwentka Harvardu i Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

Aktualnie wspólnie z Rysicami z Minneapolis walczy o mistrzostwo na parkietach ligi WNBA. Co prawda dotychczas zalicza tylko śladowe występy, ale tytuł mistrza ligi zawodowej w CV zawsze wygląda dobrze.

W swoim ostatnim roku w lidze NCAA notowała średnio 12 punktów i prawie 8 zbiórek. Atletyzm i ponad 190 centymetrów wzrostu mają być solidnym wsparciem zespołu w strefie podkoszowej.

W Polkowicach budowany jest zespół, który nie tylko po pięcioletniej przerwie ma wrócić na szczyt w Basket Lidze Kobiet. Zespół, na czele którego stanął George Dikeoulakos, ma również prezentować odpowiedni poziom w rozgrywkach Euroligi kobiet.

Obok wyżej wymienionych Fagbenle i Clark, w kadrze CCC na sezon 2017/2018 są: Elina Babkina, Magdalena Leciejewska, Angelika Stankiewicz, Weronika Gajda oraz Magdalena Idziorek.

ZOBACZ WIDEO Fenerbahçe coraz bliżej tytułu. Druga wygrana w finale z Besiktasem

Źródło artykułu: