Skandal podczas finału greckiej ligi koszykówki. Mecz przerwany na 25 minut (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PANAGIOTIS MOSCHANDREOU /
PAP/EPA / PANAGIOTIS MOSCHANDREOU /

W niedzielę koszykarze Panathinaikosu Ateny pokonali Olympiakos Pireus i wywalczyli mistrzostwo Grecji. Podczas finału doszło jednak do skandalu.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz w Pireusie przerwano w końcówce czwartej kwarty, bowiem z trybun w kierunku parkietu poleciały petardy. Jedna wybuchła przy ławce zajmowanej przez zespół z Aten.

Przymusowa pauza trwała aż 25 minut. Grę wznowiono dopiero po opuszczeniu hali przez wszystkich kibiców Olympiakosu.

Panathinaikos wygrał na wyjeździe z Olympiakosem 66:51 i sięgnął po mistrzostwo Grecji. To już 35. taki sukces klubu ze stolicy.