Bez sukcesu w Azji, Chinki ponownie lepsze od Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dariusz Tukalski / Na zdjęciu: Agnieszka Skobel
WP SportoweFakty / Dariusz Tukalski / Na zdjęciu: Agnieszka Skobel

Z Azji nasze koszykarki powrócą bez sukcesu. Cztery mecze i komplet porażek - tak wygląda bilans Polek z Chinkami. W ostatnim sparingu podopieczne Teodora Mołłowa przegrały 70:72.

W tym artykule dowiesz się o:

Tym razem pojedynek miał inny przebieg niż wcześniejsze, ale efekt finalny był dokładnie taki sam - czyli triumf Chinek.

Azjatki kapitalnie rozpoczęły mecz, co we wcześniejszych występach im się nie przytrafiało. Już po pierwszej kwarcie miały 12 punktów przewagi i to ustawiło spotkanie.

Polki rzuciły się do odrabiania strat, ale długo nie potrafiły zbliżyć się do gospodyń. Zdecydowanie szarpnęły dopiero w finalnej kwarcie. Ostatnie minuty wygrały 23:14, ale to nie wystarczyło do sukcesu. Rywalki były na finiszu lepsze o dwa oczka.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w naszej reprezentacji okazały się Agnieszka Skobel i Aleksandra Pawlak, które uzbierały po 15 punktów na swoim koncie. Z dwucyfrowych zdobyczy cieszyć mogły się również Katarzyna Trzeciak i Karolina Poboży.

Po powrocie z Chin nasze koszykarki czeka miesięczna przerwa. Kolejne zgrupowanie rozpocznie ekipa Teodora Mołłowa pod koniec lipca we Władysławowie. Później rozegra spotkania towarzyskie w Finlandii. Będzie to ostatni etap przygotowań do letniej Uniwersjady.

Chiny - Polska 72:70 (25:13, 13:17, 20:17, 14:23)

Punkty dla Polski: Agnieszka Skobel 15, Aleksandra Pawlak 15, Katarzyna Trzeciak 13, Karolina Poboży 11, Magdalena Szajtauer 7, Angelika Stankiewicz 5, Aneta Kotnis 2, Kamila Podgórna 2, Amelia Rembiszewska 0, Sylwia Bujniak 0, Monika Naczk 0.

Czy wyniki Polek w Chinach są zaskoczeniem?