NBA: Paul George zmienił klub!

Indiana Pacers porozumiała się w sprawie wymiany z Oklahoma City Thunder, na mocy której do ekipy z Konferencji Zachodniej przejdzie Paul George.

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Paul George - zawodnik Indiany Pacers w latach 2010-2017 AFP / Paul George - zawodnik Indiany Pacers w latach 2010-2017
Kilka dni temu Paul George poinformował włodarzy Indiana Pacers, że nie zamierza przedłużyć kontraktu z drużyną po sezonie 2017/18. To wywołało lawinę spekulacji transferowych, bo oznaczało jednocześnie, że jeśli Pacers nie chcą zostać z pustymi rękami, muszą wymienić swoją gwiazdę już teraz.

W piątek włodarze klubu doszli do porozumienia w tej sprawie. Oddali George'a do Oklahoma City Thunder, a w zamian otrzymali Victora Oladipo oraz Domantasa Sabonisa.

Wcześniej czołowy zawodnik ligi był łączony między innymi z Boston Celtics, Cleveland Cavaliers czy też Houston Rockets. Ostatecznie wkrótce dołączy do Thunder, gdzie będzie występował u boku MVP sezonu 2016/17 - Russella Westbrooka.

Nie wiadomo jednak, czy George zdecyduje się podpisać z Thunder wieloletni kontrakt. Mówi się, że zawodnik w lecie 2018 roku chciałby zostać zawodnikiem Los Angeles Lakers. Grzmoty mają więc rok na przekonanie go, że Oklahoma City to dobre miejsce i odpowiedni klub do kontynuowania koszykarskiej kariery.

ZOBACZ WIDEO Real na kolanach! Valencia mistrzem Hiszpanii! (WIDEO)
Czy Pacers podjęli dobrą decyzję oddając George'a do Thunder?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×