NBA: Paul George zmienił klub!

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Paul George - zawodnik Indiany Pacers w latach 2010-2017
AFP / Paul George - zawodnik Indiany Pacers w latach 2010-2017
zdjęcie autora artykułu

Indiana Pacers porozumiała się w sprawie wymiany z Oklahoma City Thunder, na mocy której do ekipy z Konferencji Zachodniej przejdzie Paul George.

Kilka dni temu Paul George poinformował włodarzy Indiana Pacers, że nie zamierza przedłużyć kontraktu z drużyną po sezonie 2017/18. To wywołało lawinę spekulacji transferowych, bo oznaczało jednocześnie, że jeśli Pacers nie chcą zostać z pustymi rękami, muszą wymienić swoją gwiazdę już teraz.

W piątek włodarze klubu doszli do porozumienia w tej sprawie. Oddali George'a do Oklahoma City Thunder, a w zamian otrzymali Victora Oladipo oraz Domantasa Sabonisa.

Wcześniej czołowy zawodnik ligi był łączony między innymi z Boston Celtics, Cleveland Cavaliers czy też Houston Rockets. Ostatecznie wkrótce dołączy do Thunder, gdzie będzie występował u boku MVP sezonu 2016/17 - Russella Westbrooka.

Nie wiadomo jednak, czy George zdecyduje się podpisać z Thunder wieloletni kontrakt. Mówi się, że zawodnik w lecie 2018 roku chciałby zostać zawodnikiem Los Angeles Lakers. Grzmoty mają więc rok na przekonanie go, że Oklahoma City to dobre miejsce i odpowiedni klub do kontynuowania koszykarskiej kariery.

ZOBACZ WIDEO Real na kolanach! Valencia mistrzem Hiszpanii! (WIDEO)

Źródło artykułu: