Memoriał Romana Wysockiego: Nierówny mecz w Kołobrzegu. King Szczecin pokonał AZS Koszalin

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Paweł Pietranik / Andriej Desiatnikow
Newspix / Paweł Pietranik / Andriej Desiatnikow

W finale Memoriału Romana Wysockiego rozgrywanego w Kołobrzegu koszykarze Kinga Szczecin pokonali AZS Koszalin 98:87. Forma obu drużyn bardzo falowała, ale zespół prowadzony przez Mindaugasa Budzinauskasa był zdecydowanie lepszy.

King kapitalnie rozpoczął niedzielne zawody. Rozegrał popisową kwartę, po której prowadził 38:17. Szczecińskim koszykarzom wychodziło praktycznie wszystko. Druga odsłona to zupełne przeciwieństwo. Różnica polegała tylko na tym, że AZS nie potrafił całkowicie zniwelować strat. Owszem wymusił błędy rywali w ataku, ale sam nie poprawił skuteczności, szczególnie w rzutach z dystansu - 1/8.

Po zmianie stron King Szczecin powrócił do dobrej gry. Ponownie odjechał i nawet w wyraźnie przegranej czwartej kwarcie prezentował się zdecydowanie lepiej od rywali. Świadczyło o tym prowadzenie - 92:63.

AZS poprawił rezultat dopiero w ostatnich minutach, gdy bardzo szybko zbliżał się do przeciwników. Trener Mindaugas Budzinauskas dał szansę rezerwowym, którzy wcześniej grali niewiele. Zmiennicy nie spisali się dobrze i roztrwonili większość potężnej zaliczki. Puchar za pierwsze miejsce pojechał jednak do Szczecina. King po raz drugi z rzędu zwyciężył w tradycyjnej przedsezonowej imprezie.

MVP turnieju został Mateusz Bartosz, który w niedzielę zdobył 13 punktów a w Kołobrzegu rozegrał dwa dobre mecze. Swoje możliwości pokazali również inni gracze, między innymi Jimmy Gavin oraz cały litewski zaciąg.

Wcześniej odbył się mecz o trzecie miejsce. Spójnia Stargard nie dała szans gospodarzom. Energa Kotwica Kołobrzeg tylko do przerwy toczyła wyrównany pojedynek. Szczególnie w trzeciej kwarcie goście poprawili skuteczność, którą dołożyli do solidnej defensywy. To sprawiło, że uzyskali 20 punktów przewagi i ostatecznie zwyciężyli 83:61.