Sparingowo w I lidze: Zaskakujące zwycięstwo Spójni. Porażki Sokoła i SKK

Kilka ciekawych sparingów rozegrały kluby z I ligi koszykarzy. Enea Astoria Bydgoszcz przegrała z Biofarmem Basket Poznań 87:96. Turniej w Prudniku wygrała Jamalex Polonia 1912 Leszno a do finału Mazovia Cup awansowali faworyci.

Patryk Neumann
Spójnia Stargard 2017/18 - mistrz I ligi Materiały prasowe / Tadeusz Surma / Spójnia Stargard 2017/18 - mistrz I ligi

Stargardzianie swoje ostatnie sparingi rozgrywali w Koszalinie. W sobotę nieznacznie przegrali z Czarnymi Słupsk 69:73. W niedzielę faworytem również nie byli, bo mierzyli się z półfinalistą British Basketball League. Wcześniej zespół London Lions ograł trzy ekipy z PLK - Czarnych, Asseco Gdynia oraz AZS Koszalin.

Podopieczni Mariusza Karola potknęli się jednak na I-ligowcu. Oczywiście byli na innym etapie przygotowań, bo kończyli swój obóz, ale to i tak niespodzianka. Spójnia przejęła inicjatywę w drugiej kwarcie. Wtedy wypracowała dziewięć punktów przewagi. Później jeszcze londyńczycy potrafili wychodzić na prowadzenie, ale końcówka należała do ekipy prowadzonej przez Krzysztofa Koziorowicza. Po 15 punktów zdobyli Marcin Dymała i Hubert Pabian, ale aż sześciu koszykarzy miało na swoim koncie dwucyfrowy dorobek.

Spójnia zainauguruje I ligę meczem z Elektrobud-Investment ZB Pruszków.
Ten zespół wygrał w niedzielę turniej Mazovia Cup. W finale pokonał na wyjeździe SKK Siedlce 82:75. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w okresie przygotowawczym. MVP turnieju wybrano rozgrywającego Znicza, Adriana Kordalskiego. Trzecie miejsce zajęły Żubry Białystok, które pokonały KK Warszawa 62:53. Beniaminek I ligi ma wiele do poprawy a na początek zmagań na wyższym szczeblu czeka go mecz z zaliczanym do potentatów R8 Basket AZS Politechniką Kraków.

W Przemyślu długo zanosiło się na niespodziankę. Przez trzy kwarty Sokół Łańcut prowadził z Miastem Szkła Krosno. Zespół z PLK w ostatnich 10 minutach był jednak zdecydowanie lepszy i zwyciężył 80:70. Prawie wszystkie kluby z I ligi zakończyły etap przygotowań, w którym rozgrywają turnieje i sparingi. We wtorek odbędzie się jeszcze jedynie mecz Śląska Wrocław z GTK Gliwice.

Wyniki:

Spójnia Stargard - London Lions 91:82 (19:25, 29:14, 20:27, 23:16)

Spójnia: Dymała 15, Pabian 15, Bręk 13, Czujkowski 13, Fraś 13, Pytyś 12, Koziorowicz 8, Raczyński 2, Berdzik 0, Pryć 0.

London Lions: Isenbarger 21, Flannigan 12, Guede 12, Peel 12, Latinovic 11, Lockhart 7, Hall 5, Lanegger 2.

Sokół Łańcut - Miasto Szkła Krosno 70:80 (25:17, 17:19, 13:18, 15:26)

SKK Siedlce - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 75:82 (23:20, 16:19, 20:21, 16:22)

SKK: Król 20, Wróbel 15, Obarek 9, Rajewicz 8, Czosnowski 6, Sobiło 6, Migała 4, Stefanik 3, Weres 3, Lewandowski 1.

Elektrobud-Investment ZB: Cechniak 12, Cetnar 12, Kordalski 11, Kalinowski 10, Mikołaj Stopierzyński 10, Hałas 8, Hubert Stopierzyński 7, Ornoch 6, Paszkiewicz 6, Olszewski 0.

Żubry Białystok - KK Warszawa 62:53

Czy Spójnia Stargard rozpocznie sezon od zwycięstwa nad Elektrobud-Investment ZB Pruszków?