Ruszył NBA preseason! Mistrzowie niespodziewanie przegrali

Koszykarze Golden State Warriors przegrali z Denver Nuggets 102:108 na inaugurację serii meczów przedsezonowych w NBA. Tymczasem w Los Angeles Lakers debiut zaliczył Lonzo Ball.

Jacek Konsek
koszykarze Golden State Warriors PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: koszykarze Golden State Warriors

Golden State Warriors musieli uznać wyższość Denver Nuggets, którzy świetnie weszli w mecz, a trzecią kwartę wygrali aż 32:21. W zespole obrońców tytułu żaden z graczy nie spędził na parkiecie więcej niż 24 minuty, trenerzy dali pograć aż 13 zmiennikom.

Stephen Curry zapisał na swoim koncie 11 punktów, co niespodziewanie okazało się najlepszym wynikiem wśród Wojowników. Trójki to specjalność mistrzów NBA, lecz tego dnia było to ich zmorą - 4/33 w tym elemencie pokazuje, że Warriors są jeszcze dalecy od optymalnej formy.

22 punkty i 11 zbiórek dla Nuggets wywalczył Paul Millsap, trzy oczka mniej miał Emmanuel Mudiay. Goście dla porównania trafili aż 13 trójek i mieli 23 asysty.

Aż 36 minut dostał w debiucie Lonzo Ball - nowa nadzieja Los Angeles Lakers. Wybrany z dwójką w drafcie rozgrywający zapisał na swoim koncie pięć punktów, osiem asyst i siedem zbiórek. Jeziorowcy przegrali jednak w pierwszym meczu z Minnesota Timberwolves 99:108.

W zespole Leśnych Wilków zadebiutowali nowi gracze, m.in. Butler, Gibson czy Teague. Najlepszym strzelcem okazał się Shabazz Muhammad, autor 22 punktów i siedmiu zbiórek.