NBA preseason: Washington Wizards wrócili do gry. Kwadrans Marcina Gortata

Trzeci dzień preseason, siedem meczów i 12 drużyn ligi NBA na parkiecie. Wśród nich Washington Wizards, którzy na początek pewnie pokonali ekipę z Chin - Guangzhou Long-Lions (126:96).

Piotr Szarwark
Marcin Gortat w barwach Wizards Newspix / Kamil Krzaczyński / Na zdjęciu: Marcin Gortat w barwach Wizards
Washington Wizards rozpoczęli preseason spotkaniem z drużyną chińskiej CBA, Guangzhou Long-Lions. Jak można było się spodziewać, to był jednostronny pojedynek, dlatego też trener Czarodziejów, Scott Brooks, oszczędził Johna Walla i rozsądnie dzielił minuty pomiędzy zawodników. Tylko osiem minut na parkiecie spędził Bradley Beal, a niewiele więcej Marcin Gortat. Łodzianin grał przez kwadrans - zdobył sześć punktów (3-4 z gry), miał pięć zbiórek i cztery asysty. Liderem drużyny był wchodzący z ławki Jodie Meeks - 19 oczek w 16 minut.

Kyrie Irving zaliczył debiut w barwach Boston Celtics, ale nie zachwycił w starciu z Charlotte Hornets. Były gracz Cleveland Cavaliers w 19 minut oddał 11 rzutów z gry, jednak trafił tylko cztery z nich i zakończył spotkanie z dorobkiem dziewięciu punktów. Celtics mimo to nie pozostawili złudzeń Szerszeniom, kontrolowali mecz i triumfowali 94:82.

Pierwsze zwycięstwa w preseason zaliczyli również Dallas Mavericks i Memphis Grizzlies. Tych drugich do triumfu nad Orlando Magic poprowadził weteran - Mario Chalmers, który z ławki wniósł aż 20 punktów. Koszykarze Utah Jazz rozbili rywali z Australii, Sydney Kings, Sacramento Kings w czwartej kwarcie wydarli zwycięstwo San Antonio Spurs, a po raz drugi gorycz porażki musieli przełknąć Los Angeles Lakers.