I liga: wielkie emocje we Wrocławiu. Spójnia wygrała ze Śląskiem

Kapitalny pojedynek zakończył 4. kolejkę I ligi koszykarzy. Śląsk Wrocław przegrał ze Spójnią Stargard 94:100. Beniaminek jednak zmusił faworyta do wielkiego wysiłku.

Patryk Neumann
zespół Spójni Stargard Materiały prasowe / Tadeusz Surma / Na zdjęciu: zespół Spójni Stargard
Goście prowadzili po 20 minutach 51:38. Wydawało się, że po wyrównanej nerwowej pierwszej kwarcie zdołali opanować sytuację. Nic bardziej mylnego. Po zmianie stron do natarcia ruszył Śląsk. Liderem gospodarzy był Jan Grzeliński - 26 punktów i osiem asyst. Wspierał go Jakub Musiał. To on zdobył punkty pomimo przewinienia rywala i zmniejszył straty do dwóch oczek (92:94).

W końcówce spotkania skutecznie rzuty wolne egzekwował Marcin Dymała, który w całym meczu miał 26 punktów i siedem asyst. Przyjezdni dobrze radzili sobie pod koszem. Po 18 oczek rzuciło dwóch centrów - Wojciech Fraś i Karol Pytyś. Stargardzianie mało rzucali z dystansu (2/11). Pozwolili rywalowi na zbyt wiele, ale odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie i są niepokonani. Śląsk legitymuje się bilansem 2-2. Pokazał jednak, że w I lidze może zagrozić każdemu.

Pewne zwycięstwo nad KK Warszawa odniosła Enea Astoria Bydgoszcz. Goście mieli kilka atutów. Najwięcej punktów zdobyli dla nich Mikołaj Grod (24) i Paweł Śpica (16). Astoria wypracowała przewagę w drugiej kwarcie i nawet pomimo zrywu KK w ostatnich dziesięciu minutach nie wypuściła prowadzenia z rąk. Beniaminkowi nie pomógł niezwykły mecz Pawła Hybiaka. Rozgrywający do 26 punktów dołożył dziewięć zbiórek i siedem asyst. Popełnił jednak również osiem strat. Trafił 11/21 rzutów z gry.