Hiszpania: kapitalny Ponitka! Polak będzie graczem kolejki?

Co za mecz Mateusza Ponitki! Reprezentant Polski zdobył 21 punktów i miał 10 zbiórek dla Iberostaru Teneryfa. Nasz rodak ma duże szanse zostać graczem 4. kolejki ligi ACB.

Jacek Konsek
Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie Facebook / Club Baloncesto 1939 Canarias / Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie

8/11 z gry i 4/5 z linii rzutów wolnych dało Mateuszowi Ponitce 21 punktów w meczu przeciwko Joventutowi Badalona. Polski snajper w 31 minut spędzonych na parkiecie miał też 10 zbiórek, dwie asysty i przechwyt. Dało to w sumie wskaźnik ewaluacji 34 - obecnie zdecydowanie najwyższy w tej serii gier. Nemanja Nedović i Carlos Suarez mają po 24 punkty w tej klasyfikacji. Polak ma więc duże szanse zostać najlepszym graczem 4. kolejki.

Iberostar pokonał na wyjeździe Joventut 76:73, a w ekipie gospodarzy kwadrans w grze spędził Tomasz Gielo. Drugi z naszych reprezentantów zdobył trzy punkty i miał zbiórkę.

Pierwszą wygraną w tym sezonie zanotował zespół Przemysława Karnowskiego. MoraBanc Andorra pokonała u siebie Herbalife Gran Canaria 78:76, a polski środkowy w 17 minut zgromadził siedem punktów (3/6 z gry), trzy przechwyty i dwie zbiórki. Tymczasem bilans 0-4 ma Tecnyconta Saragossa Michała Michalaka. Zespół z Aragonii nie sprostał na wyjeździe Retabet Bilbao 72:77, a polski koszykarz zagrał tylko 2,5 minuty. W tym czasie zdobył punkt, miał zbiórkę i asystę.

W sobotę łatwe zwycięstwo nad Realem Betis odniosła Unicaja Malaga. Drużyna Adama Waczyńskiego triumfowała 99:71, a nasz rodak zdobył sześć punktów (dwie celne trójki) i miał dwie zbiórki w 14 minut.