Polscy koszykarze za granicą

Po dwóch meczach Chimki Moskwa remisują z Lokomotiwem Rostów w ramach pierwszej rundy play off ligi rosyjskiej. W obu zespołach ważnymi postaciami są Polacy - Maciej Lampe oraz Szymon Szewczyk. Za naszą południową granicą dobiegł końca sezon zasadniczy. Wszyscy nasi rodacy występujący na czeskich parkietach będą rywalizować w zbliżających się rozgrywkach play off.

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - czwartek: 12 minut, 2 punkty, 4 zbiórki i asysta. W niedzielnym pojedynku nasz rodak nie pojawił się na parkiecie. Po dwóch meczach Chimki remisują 1:1 z Lokomotiwem Rostów.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - czwartek: 18 minut, 14 punktów i 3 zbiórki. Niedziela: 29 minut, 8 punktów, 6 zbiórek i blok. Po dwóch meczach Lokomotiw remisuje 1:1 z Chimki Moskwa.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 22 minuty, 17 punktów, zbiórka, asysta i przechwyt w przegranym meczu z Alta Gestion Fuenlabrada. W 29. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 9,7 punktu i 3,3 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 10-19 zajmuje 12. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - czwartek: 27 minut, 11 punktów i 4 zbiórki w przegranym meczu z Leche Rio Breogan. Niedziela: 27 minut, 26 punktów i 3 zbiórki w wygranym meczu z Club Basket Vic. Drużyna Polaka z bilansem 17-13 zajmuje 6. miejsce a Chyliński w 30. spotkaniach zdobywa średnio 10,9 punktu, 2,1 zbiórki i 1,2 asysty.

WŁOCHY

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nie pojawił się na parkiecie w meczu przeciwko Lottomatice Rzym.

Tomasz Kęsicki (Coopsette Rimini, 2 liga) - 18 minut, 2 punkty, 9 zbiórek i przechwyt w wygranym meczu z Basket Livorno. W 29. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,6 punktu, 5,8 zbiórki i 1,9 przechwytu. Drużyna Polaka z bilansem 15-14 zajmuje 6. miejsce.

Iwo Kitzinger (Seven 2007 Roseto) - 23 minuty, 2 punkty, 4 przechwyty, 2 zbiórki i 2 asysty w przegranym spotkaniu z Enel Brindisi. Drużyna Polaka z bilansem 9-20 zamyka ligową tabelę a reprezentant naszego kraju w 3. meczach notuje średnio 7,3 punktu, 5 przechwytów, 3,7 asysty i 3,3 zbiórki.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - 3 minuty, 2 punkty, zbiórka i przechwyt w wygranym meczu z BK Prostejov. Zespół Polaka z bilansem 39-1 zakończył sezon zasadniczy na 1. miejscu, a Tomaszek w 32. spotkaniach notował średnio 4,2 punktu i 2,3 zbiórki. W pierwszej rundzie play off Nymburk zagra z USK Praga.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - 18 minut, 6 punktów, 4 zbiórki i asysta w przegranym spotkaniu z Geofin Novy Jicin. Drużyna z Ostrawy z bilansem 17-23 zakończyła sezon zasadniczy na 6. Miejsce, a Mielczarek w 28. meczach notował przeciętnie 4,7 punktu i 1,8 zbiórki. W pierwszej rundzie play off Ostrawa podejmie BK Decin.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - nie pojawił się na parkiecie w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Korytek w 25. meczach zdobywał średnio 6,7 punktu i 4,5 zbiórki.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - poniedziałek: 39 minut, 6 punktów, 10 asyst, 3 przechwyty i zbiórka w wygranym meczu z USK Praga. Czwartek: 39 minut, 4 punkty, 8 asyst, 2 zbiórki i przechwyt w przegranym spotkaniu z CEZ Nymburk. Prostejov z bilansem 21-19 zakończył sezon zasadniczy na 4. Miejscu, a Skibniewski w 27. meczach notował przeciętnie 6 punktów, 4,9 asysty, 1,6 zbiórki i 1,5 przechwytu. W pierwszej rundzie play off Prostejov zmierzy się z BK Kondori Liberec.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mikołajów) - środa: 20 minut, 10 punktów, 2 zbiórki i blok. Piątek: 27 minut, 7 punktów i 5 zbiórek. Drużyna Polaka przegrała oba mecze z BC Chimik Jużny i w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywa 0:2.